Jump to content
  • 0

Dodanie kodu śledzenia e-commerce na stronie potwierdzenia zamówienia


el Maciaso

Question

Sklep który stawiałem na Presta 1.7 jest zintegrowany z platformą Domodi. Jednak żeby u nich w systemie widzieć dokonane zamówienia potrzebne jest wklejenie kodu trakingowego (kod jest dla platformy Allani ale działa też dla Domodi). na stronie z podziękowaniem za transakcję.

 

Wzór kodu:         window.AllaniTransactions.push(["productIds"], "orderValue", "orderId");
Przykład kodu:    window.AllaniTransactions.push(["1, 2, 3, 4"], 210.50, "Feb16_101");

 

Problem w tym, że przy płatności PayU, po poprawnym opłaceniu, przekierowuje mnie na stronę z podsumowaniem zamówienia (index.php?controller=order-detail&id_order=28) a nie stronę podziękowania za transakcję. Kod chciałem dodać zatem do strony ze szczegółami zamówienia, jednak używając zwracanej przez system wartości zamówienia {$order.totals.total.value}, otrzymuję wartość ceny np "150,50 zł" a nie "150.50".

Próbowałem manipulować tymi danymi łącząc je z kodem php zawartym w {php} ale nie potrafię przekazać do znacznika {php} wartości {$order...}.

Użycie JavaScriptu do zmiany formatu ceny też nie bardzo wchodzi w grę bo kod ten jest wykonywany po stronie przeglądarki i zapewne nie zadziała.

 

Używam też kodu "{foreach from=$order.products item=product name=products}{$product.id_order_detail},{/foreach}" do uzyskania ID produktów, jednak dostaję w wyniku listę z przecinkiem na końcu "20,21,22,". Ten argument w funkcji jest na szczęście opcjonalny więc ID'ki mogę pominąć ale format ceny musi być taki jak na przykładzie.

 

Ktoś ma jakiś pomysł/wiedzę, jak dostać cenę w odpowiednim formacie? I czy strona z potwierdzeniem zamówienia jest odwiedzana w przypadku płatności PayU?

 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Naprawdę nikt nie ma pomysłu jak z placeholdera Presty {$order.totals.total.value} uzyskać odpowiedni format? Manipulować tą wartością gdzieś w kontrolerze czy w widoku jest to możliwe? Nie proszę o gotowca tylko o wskazówkę...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wielkie dzięki Endriu :) funkcja replace zadziałała świetnie, przynajmniej dla zamiany przecinka na kropkę i usunięcia "zł". Co prawda nie dało się w normalny sposób usunąć " ", nawet funkcją trim, ale ostatecznie sobie z tym poradziłem.

 

Jeszcze raz dzięki za wskazówkę :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...