Jump to content
  • 0

Sprzedaż produktów na wagę i na sztuki z 1 stanem magazynowym dla indeksu produktu


marcin0ok

Question

Na wstępie witam wszystkich użytkowników. Są to moje początki pracy na PrestaShop, dlatego potrzebuje pomocy. 

 

Czy znacie rozwiązanie w jaki sposób sprzedawać produkty zarówno  na wagę i na sztuki? 

 

Mam do zrobienia sklep ze sprzedażą kawy, herbaty oraz akcesoriów. Istotne jest, aby dla każdego produktu był 1 stan magazynowy.  Przykładowo produkt na magazyn dostarczany jest w dużych opakowaniach np. 5kg później z niego odsypywana jest  ilość zamówiona przez klienta. Chciałbym sprzedawać produkty z możliwością wyboru gramatury: 50g, 100g, 200g, 500g, 1kg

 

Próbowałem wykorzystać  wbudowane funkcjonalności presty. Pierwszą, którą testowałem, to wykorzystanie kombinacji i stworzonych atrybutów, ale w tym przypadku tworząc 5 kombinacji cenowych, powstanie 5 niezależnych stanów magazynowych dla tego samego indeksu produktu. Dla łatwego zarządzania stanem magazynowym produktu powinien być 1 magazyn, a nie 5. 

 

Kolejnym sposobem, którym próbowałem to ustawienie opcji z ceną jednostkową za 1g , która później jest mnożona przez wartość z pola select z gramaturą, którą stworzyłem. Tylko w tym przypadku dodając do koszyka produkt np. 200g herbaty, koszyk sumuje każdy 1g jako 1 szt, w efekcie w koszyku widoczne jest 200szt produktów. Dodając jeszcze np. kubek z kategorii akcesoria jest razem 201szt. Dla klienta będzie to niezrozumiałe,

 

Czy ktoś zajmował się podobnym projektem i jest w stanie pomóc lub nakierować na rozwiązanie? Może ktoś zna taki moduł, który rozwiązałby mój problem?

 

Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...