Jump to content
  • 0

Darmowa wysyłka od kwoty dla wybranych przewoźników


cleim_3103

Question

Witam, masz proste pytanie. Na pewno idzie to zrobić, ale potrzebuje pomocy w wskazaniu gdzie to szukać i co ewentualnie dopisać. Chodzi o to, o czym piszę w temacie:

 

Darmowa wysyłka od 150zł dla dwóch przewoźników: np Paczka w ruchu i Poczta Polska.

 

Czy jest takie coś możliwe??

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć Panowie i Panie,

Podłączę się pod temat, bo mój problem jest zbieżny w 99,999% PS 1.7.6.6

Mam przewoźnika (paczka w ruchu) dla którego chcę zrobić darmową wysyłką via moduł Furgonetki, ale tylko wtedy gdy kwota koszyka jest większa niż 50zł brutto a waga niższa niż 20kg. Jeśli wynik jest poza zakresem możliwość wysyłki nie powinna w ogóle się pojawić w [Sposobie dostawy].

Czy któryś z Kolegów mógłby wrzucić brudnego haka gdzie i jakiego zawalić IF'a?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Poszukałbym w pliku Carrier.php tam z tego co kojarzę to są metody checkDeliveryPriceByPrice i checkDeliveryPriceByWeight więc w zależności jaki jest domyślny sposób naliczania ceny wysyłki w odpowiedniej metodzie zrób ifa na return gdzie sprawdzisz cenę i wagę. Niestety nie mam czasu aby sprawdzić czy dobrze Cię kieruje piszę z pamięci, jeśli źle Cię kieruje to mnie popraw :)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki @endriu107!

Zacząłem grzebać przy getCarriersForOrder() i analizując metodę doszedłem do wniosku, że ustawienie jest możliwe bez żadnego brudnego haka i pykło XD ale w zupełnie innym miejscu:

Utworzyłem regułę w przewoźnikach dla paczki w ruchu:

Darmowa wysyłka: Nie
Rozliczenie: w/g ceny całkowitej
Wynik poza zakresem: wyłącz sposób dostawy
Zakresy:
Cena >=: 50,00pln
Cena <: 99999,00pln
Kraj - Polska: 0,00pln
Maksymalna waga paczki: 20kg

...I działa jak ta lala XD, darmowy przewoźnik wyświetla się jeśli koszyk jest większy 50zł i nie cięższy niż 20kg. Dzięki raz jeszcze!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...