Jump to content
  • 0

Migracja 1.6 -> 1.7


tome

Question

Witam,

powody dlaczego nie powinniśmy migrować swoich sklepów do wersji 1.7 - są już mam znane. Większość stanowczo odradza, inni odradzają, a jeszcze inni..... odradzają. 

Podobnie zresztą było kiedyś z migracją z wersji 1.5 do 1.6 :)

 

Teraz chciałbym poznać konkrety. JAK ZMIGROWAĆ? Może ktoś już ma jakieś doświadczenia i się podzieli? Czy da się to zrobić w miarę bezboleśnie? Wiadomo - szablon się 'rozjedzie', ale jak jest podstawowymi modułami, cechami produktów, kombinacjami, powiązaniami, sposobami wysyłki itd. ?

 

Tylko nie piszcie, że nie warto :)

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Bezboleśnie to nie, moduł 1-click to zrobi w wersji beta. Moduły nie wszystkie natywne w 1.6 są w 1.7, część modułów została przerobiona tak aby (moim zdaniem) jak najbardziej ograniczyć proste zmiany. Wiele modułów dodatkowych jeszcze nie została dostosowana więc to jest minus i jeszcze nie ma zaawansowanego zarządzania magazynem. Reszta działa podobnie jak w 1.6.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

witam 
Podłącze się do tematu. Próbowałem upgrade'u z 1.6 do 1.7, żeby moduł " 1-click upgrade " w ogóle dał możliwość upgrade'u do 1.7.11 musiałem ręcznie go przekopiować na serwer. Później to już same problemy :P . Upgrade zatrzymał się na momencie gdy wyłączał moduły i niestety wyrzucił  błąd. Co gorsza później okazało się, że w back office nie można wejść na zakładkę "moduły" :/ . Doczytałem gdzieś, że to z powodu zainstalowanych już modułów z 1.7 i trzeba je wykasować ale jest ich dość dużo i zastanawiam się czy tak kasując nie usunę jakiś potrzebnych. Mam więc pytanko czy ktoś miał podobny problem i jak doprowadzić do końca upgrade do 1.7? A drugie czy jeżeli nie będzie można wykonać upgrade'u do 1.7 to czy można bezpiecznie pokasować te wszystkie moduły, które powodują błąd uniemożliwiający wejście do zakładki "moduły"?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mi podczas aktualizacji do 1.7 pojawia się następujący problem. W komunikatach mam że są dodawane pliki do archiwum i dodają się jednak w momencie gdy zostaje ok 2 - 3 tys plików to liczba pozostałych plików do archiwizacji nie zmienia się. Tak jakby się coś zacinało jednak loader presty się kręci

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mi podczas aktualizacji do 1.7 pojawia się następujący problem. W komunikatach mam że są dodawane pliki do archiwum i dodają się jednak w momencie gdy zostaje ok 2 - 3 tys plików to liczba pozostałych plików do archiwizacji nie zmienia się. Tak jakby się coś zacinało jednak loader presty się kręci

U mnie to samo - tylko mój sklep pamięta jeszcze czasy presty 1.5 z którego ewoluował 'z automatu' do 1.6. Poza tym jest sporo 'ręcznych przeróbek'

Na razie kiszka - pozostaje chyba tylko cierpliwe czekanie...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...