Jump to content

[ΛΥΘΗΚΕ] Πρόβλημα όταν χρησιμοποιώ το "BA Ajax Search" ένθεμα αναζήτησης


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

το θέμα μου αφορά το loly.gr χρησιμοποιώ ακόμα το presta 1.5.6.1 (κάποια στιγμή θα εξελιχθώ) και έχοντας σοβαρά προβλήματα με την αναζήτηση και αφού δεν μπόρεσα να βρω λύση, αγόρασα σήμερα το "BA Ajax Search" είναι πρόσθετο για αναζήτηση. Όταν όμως το "κουμπώνω" στο site, παύει να λειτουργεί το "Mega menu by IQIT-COMMERCE.COM" το οποίο είναι το βασικό μενού του site. Έχω στείλει ήδη e-mail στο support του search, άλλα θέλω να ρωτήσω μήπως τυχών είχα κάποιος απο σας παρόμοιο πρόβλημα και αν βρέθηκε λύση. (προς το παρών  έχω αφαιρέσει το "BA Ajax Search" απο το site για ευνόητους λόγους).

Edited by poukamisas (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα την απαντησή τους η οποία ήταν η εξής "We removed load JQuery, now both are working." Δεν ξέρω αν αυτό απαντάει κάπως στην ερώτηση σου. Τώρα έχω άλλο θεματάκι, την μετάφραση, αλλα αυτό μάλλον έχει να κάνει με περιορισμούς του server μου. Γιατί πάω να επεξεργαστώ τη μετάφραση και μου βγάζει ένα μήνυμα "Προειδοποίηση, οι PHP ρυθμίσεις σας περιορίζουν τον μέγιστο αριθμό των πεδίων για δημοσίευση σε μορφή
1000 for max_input_vars.
Παρακαλώ ζητήστε απο τον πάροχο σας να αυξήσει το όριο αυτό σε 7233 τουλάχιστον ή επεξεργαστείτε το αρχείο μετάφρασης χειροκίνητα."

Για να δούμε τι θα δούμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις dedicated η shared server? πολυ φοβαμαι οτι πρεπει να τους στειλεις μηνυμα  εκτος εαν εχεις προσβαση μεσω ssh οποτε γραφεις locate php.ini και σου βρισκει τα php.ini οποτε πηγαινεις στο φακελο που βρισκεται και με vi μπαινεις κι αλλαζεις το max_input_vars. (Αυτο εαν εχεις dedicated τωρα για shared δεν ξερω εαν εχεις προσβασεις) εγω στους shared server που εχω τους στελνω μηνυμα η μιλαμε μεσω chat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...