Jump to content
  • 0

Integracja modułu DHL24 z Presta 1.5.6.3


adasbb

Question

Witam,

 

mam pytanie do szanownego grona forumowiczów.

 

Otóż trafiła mi się presta 1.5.6.3 dla której właściciel chciałby generować sobie z poziomu Admina listy przewozowe. Oczywiście posiadam loginy i hasła do dhl.

 

Zlokalizowałem moduł, który poprawnie się zainstalował. W polach login i hasło wpisałem dane do logowania, wszystko przeszło poprawnie, jednak w zakładce Zamówienia (tak jak w instrukcji pokazuje do pluginu) powinna pojawić mi się opcja generowania listu przewozowego. Jednak nic takiego się nie pojawia.

 

Kolejną sprawą jest to, że na innej stronie DHLa, a dokładniej na http://narzedzia.dhl.pl/pl/serwis/integracje jest inny moduł, ale on współpracuje tylko z PrestaShop 1.6.x co mnie nie ratuje, ponieważ cała szablon dla presty było dostosowany pod wersję 1.5.6.3 i po aktualizacji do 1.6 wszystko się sypie.

 

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, może ktoś z was posiada prestę 1.5.6.3 i ma działający moduł DHLa.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Moduł ten tyczy się tylko możliwości generowania listu przewozowego z poziomu zaplecza sklepu. W konfiguracji sposobu dostawy nie mam możliwości połączenia modułu z daną opcją dostawy. Mimo zrobienia testowego zamówienia nic się w zakładce "zamówienia" dodatkowego nie pojawiło, bym mógł wygenerować list przewozowy.

 

Jeśli znasz moduł dla DHL inny niż ten, co podawałem w poście wyżej, to czy możesz podać, potestował bym działanie. Ciężka sprawa jest z instalacją najnmowszego modułu, ponieważ musiałbym robić aktualizację z 1.5 do 1.6, a tu czuje się bardzo słabo (jeszcze nigdy jej nie przeprowadzałem).

Edited by adasbb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

O aktualizacji warto pomyśleć, bo pewnie szablon w tej v.1.5 jest antyczny, czyli nie RWD.

Co do modułu, to pobrałem ten do 1.5 i zajrzałem do niego.

Ktoś, kto robił to coś, nie miał zielonego pojęcia o preście.

Sam moduł dodaje tylko jedną tabelę bazy i dwie wartości do tej tabeli: login i hasło, jakby nie można było tych dwóch wartości wrzucić do tabeli configuration.

I to wszystko w tym pseudomodule.

Natomiast jak rozpakowałeś cały plugin, to tam są katalogi z klasami i kontrolerami presty.

Teoretycznie tymi danymi powinno zamienić się oryginalne klasy i kontrolery presty, ale takie robienie pseudomodułów powinno być karane co najmniej miesiącem prac społecznych :D

I to wszystko tylko po to, żeby dodać do zamówienia jeden guzik przekierowujący na stronę DHL, bo ten nibymoduł nawet nie generuje tych etykietek.

Także odradzam ten bubel i nadpisywanie plików core presty.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bardzo dziękuje za informację. Moduł usunięty. Ale to nie rozwiązuje problemu. Szablon w moim sklepie jest RWD :) I dla tego nie chce tego tykać z aktualizacją presty. Wysłałem do Ciebie pytanie PRV.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...