Jump to content
  • 0

Wysokość wiersza tabeli w opisie produktu


grayling

Question

Witam.

Czy ktoś może przypadkiem wie, w jaki sposób zmniejszyć wysokość wiersza w tabeli wstawionej do opisu produktu? Wiem, wiem, oczywiście css-em. :) Tyle tylko, że przy badaniu Firebugiem wychodzą mocno skomplikowane dziedziczenia - jak to ugryźć, żeby nie spaprać właściwości tych rodziców? !important? Tylko gdzie?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wysokość tabeli zdefiniowana na minimum.
W global.css padding dla td: 0, w responsive-tables.css jest

table td, table th { padding: 9px 10px; text-align: left; } - tutaj manipulacja wartościami paddingu dale efekt zerowy.
W global.css
.table {
  width: 100%;
  margin-bottom: 18px; } - zmniejszenie wartości nic nie daje.
Dalej global.css:
  .table-responsive {
    width: 100%;
    margin-bottom: 15px; - jak wyżej.
No i jeszcze ileś tam miejsc odnoszących się do tabelek w global.css. Zmniejszenie którejkolwiek z wartości margin-bottom nie daje nic. Zaczynam podejrzewać, że chodzi o jakiś padding dziedziczony gdzieś z samego spodu, z body.

W BO ustawione wymuszanie czyszczenia pamięci podręcznej i ponownej kompilacji szablonu po każdej zmianie, czyli cache nie wprowadza tu zmyłek. Po każdej modyfikacji sprawdzam odświeżając przez Ctrl+F5, więc mam stronę bezpośrednio z serwera.

Pojęcia nie mam, gdzie to draństwo siedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Próbowałem na dobrą sprawę wszystkiego i na wszystkie możliwe sposoby.

Co się okazuje: wg Firebuga zawartość komórki tabeli ostylowana jest jako klasa "ttaatb". Klasa ta nie jest deklarowana jawnie w żadnym arkuszu stylu pochodzącym ze skryptu Presty. Ciągu znaków "ttaatb" nie zawiera jakikolwiek zainstalowany plik na serwerze. Jedynymi miejscami, gdzie ciąg występuje, są pliki html, przechowywane w folderze cache, wysmażone najprawdopodobniej przez mechanizm Smarty.

Żeby załatwić sprawę za pomocą !important, czyli złamać kaskadowość stylu dla klasy "ttaatb", musiałbym znać jej styl - a on jest najwyraźniej generowany tylko dla wyświetlenia tej konkretnej strony produktu.

Tja. Przy kopaniu się z koniem okazuje się najczęściej, że w kopaniu to on lepszy jest.

 

Sprawa jest trochę dziwaczna - w arkuszu product.css jest klasa, która prawie na pewno odnosi się do tego miejsca:

 

#page .rte {
  padding: 0 20px 20px;
  word-wrap: break-word; }
  #page .rte p {
    margin-bottom: 1em;
    min-height: 1px; }

 

Zmiana paddingu i margin-bottom (nawet z dyrektywą !important) nie wprowadza żadnych zmian w wyglądzie tabeli.

Czyli Smarty rządzi, jak chce, i próby ostylowania tej tabelki z poziomu stylu dla szablonu niewiele dają.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...