Jump to content

userii logati nu pot adauga produse in cos


Recommended Posts

Buna seara!

 

Am si eu o problema cu  aceasta platforma pe care am trecut recent si care nu-mi e  inca suficient de cunoscuta.

 

Problema e ca  utilizatorii logati nu pot adauga produse din catalog (din pagina de categorii/grid) ci doar din  pagina  produsului.

 

In cazul in care nu este logat, produsele se adauga in cos fara probleme din orice  pagina.

 

 

siteul este:  https://jucarel.md

 

Daca cineva stie cum se rezolva, sau a mai intalnit asa ceva, sau orice sfat va conta si va voi fi recunoscator.

 

Multumesc :) 

Link to comment
Share on other sites

Multumesc  mult  Geo, am facut  chestiile de mai sus, dar  problema e aceeasi,  nici nu cred ca e legat de scriptul  fly to cart,  deoarece  versiunea de test  acest script  nu e dar problema  exista.

 

Deci atunci cand nu sunt logat adaug produse cum doresc, fie din catalog fie din pagina produsului,  iar atunci cand  sunt logar produsele pleaca in cos din catalog iar cosul ramane gol, pot adauga produsul doar deschizand pagina produsului.

Link to comment
Share on other sites

Aparent problema e cauzata de lipsa token-ului in ajax-ul care adauga produsul in cos

 

Rezolvarea:

In /themes/PRS01/templates/catalog/_partials/product-add-to-cart.tpl
adauga in div-ul cu clasa "product-quantity" urmatorul cod:
 

{if isset($static_token)}
   <input name="token" type="hidden" value="{$static_token}" />
{/if}

* Fisierul poate sa fie altul, in functie de cat de mult au respectat standardele cei care au facut tema, eu am cautat in tema "classic".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...