Jump to content
  • 0

Przypisanie użytkownika do niestandardowej grupy


marcinp1984

Question

Witam serdecznie,

 

Czy jest możliwość - zapewne jest :) - aby podczas rejestracji (bądź później podczas podawania pierwszego adresu) każdy użytkownik będący firmą, czyli podający numer NIP został przypisany do nowo utworzonej niestandardowej grupy?

Co trzeba zmienić aby tak to zadziałało. Chodzi o prstę 1.6.x

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jest to możliwe z pewnością w plikach szablonu trzeba by było dodać jakiś identyfikator pola po którego wypełnieniu rozpocznie sie etap przypisania do innej grupy, następnie za pewne w bazie trzeba będzie dodać ten identyfikator i już w core sklepu dopisać walidacje sprawdzającą czy jest to pole wypełnione jeśli tak to przypisać do grupy według identyfikatora.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Teoretycznie identyfikator pola niby jest bo pole z nipem ma swój identyfikator :) Tak więc zostaje tu kwestia tej walidacji i przypisania do grupy - pytanie tylko gdzie to dopisac i jak to zmodyfikować... Prestę zainstalowałem pierwszy raz w życiu w te kwestie są dla mnie póki co czarną magią.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Informacji :) Gdzie dodać, co dodać, jak dodać... Może są jakieś gotowe moduły, które coś takiego robią? Sam plik za wiele nie pomoże skoro zupełnie nie wiem o co w nim biega. Przeglądałem, szukałem i nic na ten temat nie znalazłem. Potrzebowałem walidacji nipu na podstawie bazy firm i to rozwiązałem. Potrzebuje również mieć rozbicie na ceny hurtowe i detaliczne - niby można dać rabat w preście ale nie o to mi chodzi jednak do tego też odnalazłem płatny moduł więc temat rozwiązany. Jednak zupełnie nie jestem w stanie przeskoczyć kwestii o której wspomniałem w założonym temacie :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak jak pisałem, przynajmniej w defaultowym szablonie 1.6 trzeba przerobić koniecznie pliki szablonu, z pewnością należy dodać wpis do bazy i dostosować wspomniany kontroler. Nikt tego w 5 minut nie zrobi więc raczej na gotową odpowiedź się nie nastawiaj, modułu nie widziałem ale też nie szukałem. Jeśli jest to Ci bardzo potrzebne i chcesz zlecić modyfikację to się odezwij na PW.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...