Jump to content
  • 0

Problem z atrybutami


mad_eye

Question

Witam, mam następujący problem - sklep z branży motoryzacyjnej - części zamienne.

Przypisuje do produktów atrybut marka - aby można było filtrować produkty przez markę np. Fiat lub Ford itp.

 

Ale pojawił się pewien problem ponieważ są części które pasują do kilku marek np. Skoda, Seat, VW  - jak dodać taką możliwość - aby jeden produkt mógł mieć przypisany 3 atrybuty różnych marek.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Skoro używasz atrybutów to dla jednego produktu możesz nadać ile chcesz marek, skorzystaj z generatora atrybutów będziesz miał szybciej i lepiej.

Dzięku endriu107 - ale żebyśmy się dobrze zrozumieli.

Chodzi o to ,że mam produkt:

Sprężarka klimatyzacji do marki FORD i to jest jeden produkt (bez kombinacji itd.) i tu nie ma problemu.

Natomiast może być sprężarka klimatyzacji która jest do VW, Seat, Skoda i tu mam problem.

 

nie wiem czy dobrze myślę, ale chciałem użyć atrybutów po to aby klienci mogli filtrować produkty - czyli wchodzi użytkownik i szuka sprężarki do Forda i sobie odfiltruje wszystkie do Forda. Tylko się zastanawiam czy lepiej to zrobić Cechą czy Atrybutem, a może jeszcze inaczej?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na początku nie doczytałem i użycie atrybutów spowoduje wyświetlenie możliwości wyboru na karcie produktu więc nie jest to dobre rozwiązanie, cechy były by lepsze z tym że można użyć tylko jednej więc tutaj pozostaje modyfikacja core.

Dzięki. A można zrobić 3 identyczne cechy MARKA z takimi samymi wartościami?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...