Jump to content
  • 0

Błąd: parametr "do" jest uszkodzony Presta 1.6.1.4


anth55

Question

Witam szanowną społeczność!

 

Używam juz presty dobre 3 lata i zawsze za sprawą tego forum byłem w stanie naprawić błędy które się pojawiały.

Niestety tym razem nie mogę sobie poradzić. Otóż po złożeniu zamówienia z płatnością przy odbiorze, po nacisnięciu "Potwierdzam zamówienie" dosaję informacje o błędzie: Błąd: parametr "do" jest uszkodzony (Front office - zasymulowałem osobiście proces złożenia zamówienia)

Najciekawsze jest to, że dotyczy to tylko przypadku gdy klient chce kupić konkretny produkt o nazwie załóżmy "ID1"

Przy probie zakupu innych produktow problem nie wystepuje (sprawdziłem kilka inncyh, wszystkich oczywiscie nie bylem w stanie). Ponado w Back Office pojawia sie coprawda informacja o złożonym zamówienia ale brakuje statusu zamówienia, listy kupionych produktów, a klient nie dostaje maila z informacją o złożonym zamówieniu. 

 

Czy któś spotkał się z takim problemem?

 

Z poważaniem

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

taki błąd jest generowany przez funkcję Send z klasy Mail podczas sprawdzania adresu email
 

// It would be difficult to send an e-mail if the e-mail is not valid, so this time we can die if there is a problem
if (!is_array($to) && !Validate::isEmail($to)) {
    Tools::dieOrLog(Tools::displayError('Error: parameter "to" is corrupted'), $die);
    return false;
}


zacznij od sprawdzenia parametru "to" jaki otrzymuje funkcja (zmienna $to)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję za odpowiedź

 

Atomek czy możesz rozwinąć myśl? 

 

Ponadto zauważyłem, że przy produkcie stwarzającym problemy przy edycji stanu zamówienia na stronie produktu pojawia się błąd o treści:

parsererror: SyntaxError: Unexpected token B in JSON at position 0

 

Nadmienię, że problemy zaczęły się nagle. Czy zachodzi możliwość, że zostały poczynione jakieś zmiany po strony hostingu? Posiadam także drugi sklep na tym samym hoście i również pojawiają sie dziwne problemy typu zduplikowane konta klientów, nieprzypisanie atrubutów do niektórych produktów w karcie złożonego zamówienia.

 

Z poważaniem

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...