Jump to content
  • 0

Walidcja - adres dostawy - gość


kolmen

Question

Witam forumowiczów.

 

Zainstalowałem sobie preste. Szablon stndardowy, trochę się bawie w przerabianie i mam pewien poblem

 

Mianowicie mam tylko zakupy bez rejestracji czyli tylko jako gość.

 

W zasadzie zamówienia wysyłam tylko emailem więc nie potrzebuje zbędnych pół do wypełniania.

I o ile poradziłem sobie z polami wymaganymi o tyle mam problem z usunięciem adresu dostawy.

 

Jak go wywale z authentication.tpl (tak jak zrobilem z data urodzenia itp.) to wywala mi błędy walidacji coś tam niepoprawny id_country, zły kraj itp.

 

Pytanie jak to obejść dostosować do mojego typu usług.

 

pytanie nr 2:

jak wywala błędy (np. jak nie jest zaznaczona opcja przetwarzania danych) to zaczyna się od 
"nie można utworzyć konta..."  

Ale ja nie chce żeby się jakieś konta tworzyły bo zamówienia są jako gość - jak to tylko wina tłumaczenia to jakoś to ogarnę tylko pliczek proszę podpowiedzieć który  :)

 

Dzięki za wskazówki  :)

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1. Klient musi posiadać jakiś adres nawet jak sprzedajemy produkty wirtualne, np. podatki zależą od adresu klienta.

2. Konto zawsze jest tworzone, tylko raz klienta a raz gościa. Jakby nie tworzyło się konto, to nic byś nie widział na zapleczu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozumiem, że pod słowem "musi" kryje się odpowiedź, że nie można tego zmienić bo się będzie Presta sypać?

Masa kontrolerów presty pobiera adres klienta, dlatego wycinając go zaczyna się wszystko sypać.

Można to obejść jeśli chcesz ten adres na siłę "usunąć".

W inputach adresu wstaw jakieś fejkowe dane i poukrywaj pola (wycinać nie można).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...