Jump to content
  • 0

Dziwne znaki po dodaniu do koszyka więcej niż 1 sztuki


Inkton

Question

Mam 3 tematy, ale są tak małe, że wypisze w jednym wątku.

Kiedy wejdę w produkt i chcę dodać więcej niż 1 sztukę po kliknięciu plusa pojawiają mi się takie rzeczy jak na obrazku. Tam chyba powinna wyświetlać się suma? Dodatkowo jak pozbyć się tego logo kard kredytowych ewentualnie wstawić tam logo dotpay? Po kliknięciu dodaj do listy życzeń pokazuje mi się niesformatowany napis dodaj do listy życzeń. Proces przebiega pomyślnie tylko po co ten napis? Jak się go pozbyc?

post-1339571-0-87694600-1487152762_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

product.js ładuje się prawidłowo na stronę produktu i jest zgodny z oryginałem presty.

Nieprawidłowych modyfikacji dokonano w templatce product.tpl

Także proponuję wgrać oryginalny plik product.tpl z wersji instalacyjnej.

Tu wszystkie wersje presty:

https://www.prestashop.com/en/developers-versions#previous-version

Dzięki pomogło, Miałem tylko przenieść jeden plik znajdujący się w folderze mojego szablonu czy jeszcze gdzieś bo są pliki o tej nazwie jeszcze w module mailalerts i loyalty. Jeden minus jest tylko taki, że trzeba przetłumaczyć ten plik jeszcze raz bo jest po angielsku ale to szczegół

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1 i 3 - nie ładuje się lub są błędy/konflikty w product.js

2 - moduł "Blok logo płatności za produkty" można zmienić obrazek płatności

1 i 3 jak to rozwiązać?

2 - wyłączyłem ten moduł i to logo nadal jest. Rozumiem, że musi to się wyświetlać i ratuje mnie tylko zmiana loga?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1 i 3 jak to rozwiązać?

Nie wiem, bo przyczyn może być bardzo wiele.

W przeglądarce należy uruchomić konsolę js i szukać przyczyn.

Bardzo częstą przyczyną jest korzystanie z usług błędnie oprogramowanych hostingów takich jak np. home.pl. Hostingi te wymagają, do poprawnego uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji, wykonania najpierw szeregu prac naprawczych.

 

2 - wyłączyłem ten moduł i to logo nadal jest. Rozumiem, że musi to się wyświetlać i ratuje mnie tylko zmiana loga?

Należy wyczyścić cache smarty

Zaawansowane -> Wydajność

Wyczyść pamięć podręczną

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie wiem, bo przyczyn może być bardzo wiele.

W przeglądarce należy uruchomić konsolę js i szukać przyczyn.

Bardzo częstą przyczyną jest korzystanie z usług błędnie oprogramowanych hostingów takich jak np. home.pl. Hostingi te wymagają, do poprawnego uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji, wykonania najpierw szeregu prac naprawczych.

 

Należy wyczyścić cache smarty

Zaawansowane -> Wydajność

Wyczyść pamięć podręczną

Korzystam z nazwa.pl i nie mam pojęcia czego mam szukać w konsoli js i nawet jak ją odpalić. Czy jak zrobię zbadaj i wyślę fragment kodu to możliwa będzie pomoc?

Jeżeli chodzi o to logo to nie znika tak czy siak nawet po wyczyszczeniu cache, ale jakoś to obejdę i zmienie logo.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pewnie w Ustawienia dotyczące Smarty masz ustawione Nigdy nie kompiluj ponownie plików szablonu.

Włącz Wymuś kompilację

A jak się grzebie przy sklepie to najlepiej wyłączyć "Pamięć podręczna", po skończeniu budowania sklepu dopiero włączamy.

Najlepiej podaj adres sklepu, to sprawdzę czy te javascripty się ładują na stronę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pewnie w Ustawienia dotyczące Smarty masz ustawione Nigdy nie kompiluj ponownie plików szablonu.

Włącz Wymuś kompilację

A jak się grzebie przy sklepie to najlepiej wyłączyć "Pamięć podręczna", po skończeniu budowania sklepu dopiero włączamy.

Najlepiej podaj adres sklepu, to sprawdzę czy te javascripty się ładują na stronę.

Wymusiłem kompilacje. Wyczyściłem cache chociaż od poczatku mam wyłączony, odświeżyłem stronę i nic. Nadal mam to pierdzielone logo pod kup teraz w karcie produktu, ale sprawdziłem jeszcze raz moduły i okazało się że jest też drugi moduł z logo i jak go wyłączyłem to teraz jest ok.

Jeżeli chodzi o adres sklepu to http://sklep.inkton.pl/ i tam przy szybkim podglądzie czy wejściu w przedmiot i próbie dodania do koszyka większej ilości danego przedmiotu wyskakują bzdury zamiast liczb. Dodatkowo gdybyś mógł rzucić okiem na tą cenę netto... jak dodasz produkt do koszyka to masz po prawej stronie Koszt dostawy: (netto)  mimo że jest to cena brutto i jest prawidłowo wyliczana. Może po kodzie dojdziesz gdzie to siedzi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...