Jump to content
  • 0

Ceny kombinacji nie wyswietlaja sie


Mateo_19_07

Question

Witam serdecznie

Posiadam Presta 1.6.1.7 - mam produkty posiadajace rozmiary, zaimportowane zostaly ceny kombinacji (z poziomu panelu admina te ceny widac). Jednak na stronie produktu po wybraniu okreslonego rozmiaru cena pozostaje taka sama. Czy jest jakis fragment kodu, ktory odpowiada za wyswietlenie ceny kombinacji ? 

Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam. 

Kombinacje, jak i produkty importowane były z CSV (za pośrednictwem kupionego modułu importowania). Generalnie sytuacja wygląda tak. Wziąłem za przykład jeden z produktów. Ma on ustaloną cenę: 

 

xoxUkWD.png 

 

Jego kombinacje wyglądają następująco: 

 

IlPVQNa.png

eTxQS6T.png

 

Specyficzne ceny są puste

oqco4lH.png

 

Po wejściu na stronę produktu i wybraniu odpowiedniego rozmiaru, cena zostaje cały czas taka sama jak jest na pierwszym screenie. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

czyli, ze ten zakuiony modul nie byl przeznaczony do systemow z multistore. tak bym zakladal. obecnie presta ma podzial tabeli np. ps_product oraz ps_product_shop i to ta druga wysyla dane do kontrolerow w wiekszosci wypadkow. jezlei importer dodal ceny tylko w tebalch podstawowych a nie uzupelnial tych z _shop to moze byc problem z ich wysweitlaniem, atk jak w Twoim wypadku. 

 

jezeli wejdziesz w edycje produktu i go zapiszesz, nawet nie naszac zmian to wtedy sklep widzi ceny poprawnie? jezeli tak, to masz powyzej odpowiedz co z tym fantem. 

 

drugie co mnie jeszcze zastanawia. owszem, prawie rok juz nie dzialac zawodowo w presta, wiec moglo mi umknac, ale zasadnoczo atrybuty powinny miec ceny z "impact" czyli wrost czy oblizka) ceny bazowej. skad u ciebei wziela sie stala cena atrybutu? 

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

ok, teraz mi sie zgadza. jakos nie zauwazylem tego "zakupu" ;) 

 

to teraz kolejno, powtorze pytanie, czy jak zapiszesz nawet nie wuszajac kombinacji i innych danych w produkcie to te pojawiaja sie porapwnie na stornie? czy przez CSV byly wprowaczane ceny koncowe i w jakis sposob obliczane, konwertowane do impactu? czy same impacty? byly tez brane pod wage rozgraniczenie zmian wegle wagi oraz ceny? 

 

osobiscie stawialbym na bledne wprowadzenie danych przez ten zakuiony importer/exporter. mysle, ze czegos tam zapomniano. tyle, ze nie znajac w ogole budowy oraz pochodzenia tego rozszerzenia ciezko powiedziec cokolwiek. 

 

sprawdz czy w tabeli mySQL masz w ps_attribute_shop uzupelnione wszystkie atrybuty (ich id wzgledem id sklepu), sprawdz w tabeli ps_attribute_impact czy masz wszystko poprawnie uzupelnione. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam ponownie.

Przestudiowalem to, co napisaliscie tutaj. Od poczatku, kiedy na sztywno ustawilem opcje WPLYW NA CENE, dla przykladu jakakolwiek - na stronie wyswietla sie prawidlowo po wybraniu odpowiedniego rozmiaru. Problem jest taki, ze w pliku CSV z kombinacjami mam sztywna cene kombinacji i szczerze powiedziawszy nie mam koncepcji w jaki sposob to rozwiazac. 

 

W tabeli ps_attribute_shop mam wszystkie atrybuty przydzielone do sklepu tak jak byc powinno, natomiast tabele ps_attribute_impact mam pusta. 

 

Kolejne pytanie. Gdzie powinna byc wstawiona ta cena kombinacji, aby byla ona widoczna z poziomu sklepu. Wpisalem ja recznie w edycji kombinacji ale tez bez zmian. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wygląda na to, że coś jest nie tak z tym modułem importu csv.

Standardowy import csv zintegrowany w preście posiada pole "Wpływ na cenę" dla importu kombinacji.

Także nawet nie rozumiem po co używać jakiegoś modułu do czegoś co jest integralną funkcją w prestashop.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jasna sprawa tylko w takim razie po co jest pole Cena zakupu w edycji kombinacji produktu ? 

W pierwszym poście napisałem po co jest:

"Cena hurtowa (zakupu) nie ma nic wspólnego z ceną sprzedaży. Jest brana tylko do statystyk w celu wyliczenia zysku ze sprzedaży."

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie wiem którą masz wersję presty, ale w najnowszej ten opis bez sensu został już naprawiony, czyli wygaszony :)

<span style="display:none;" id="attribute_wholesale_price_full" class="help-block">{l s='Overrides the wholesale price from the "Prices" tab.'}</span>
Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie chce juz wyciagac poszczegolnych cytatow, ale wiekszosc odpowiedzi juz tutaj padla. 

 

po pierwsze, trzeba przerobic importera w taki sposob, zeby sam przeliczal sobie 'impact' od ceny stalej atrybutu. 

po drugie, jezlei masz pusta tabele attribute_impact to juz wiesz dlaczego nie dziala, czyli taki przebudowany importer musi ta wyliczona cene dodac wlasnie do tej tabeli. i tutaj masz odpowiedz na wczesniej zadane pytanei, jak nalezy taki importer przerobic.

 

tylko pytanie (retoryczne) teraz ode mnie. jezeli importujesz zakupionym u kogos modulem/rozszerzeniem, ktory nie dziala jak nalezy, niespelnia swoich funkcji itp. to ty masz sobie to przerabiac? 

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...