Jump to content

Acest produs nu mai este in stoc cu aceste atribute, dar este disponibil cu altele


psaddicted

Recommended Posts

Buna seara

 

De curand m-am hotarat sa imi deschid un magazin online pe platforma prestashop, platforma foare draguta dar cu ceva probleme !

 

Problema este in felul urmator, daca un produs cu un anumit atribut imi iese din stoc acesta nu dispare cu totul din lista....in schimb se poate selecta, la selectare apare un mesaj destul de urat :)Acest produs nu mai este in stoc cu aceste atribute, dar este disponibil cu altele

 

Am facut toate setarile posibilie sa scap de acest mesaj fara rezultat :(. Cum pot scapa de aceasta problema si produsul cu atributul respectiv sa dispara cu totul din pagina produsului ?

 

 

Multumesc 

post-1361517-0-94652000-1486230556_thumb.png

Edited by laguerra (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

In cazul in care doresti sa modifici acest mesaj de alta forma mergi in BO/ localizare /traduceri  -> traduceri front / thema ta / limba ro - si mergi la produse acolo modifici cu ce vrei sa -ti apara .

pentru al scoate definitiv in product.tpl  modifici acolo ( recomand prima varianta ca nu sti cand o sa ai nevoie vre-un mesaj sa ti spuna ca stocul pe atributul respectiv e terminat

Link to comment
Share on other sites

Cel mai mult si mai mult imi doream sa fac produsul cu atributul care nu se mai afla in stoc sa dispara cu totul ( cand nu mai este in stoc sa nu mai apara deloc in lista sa nu mai poata fi selectat ). Nu cred ca ma pricep sa modific product.tpl.... din pacate


Link to comment
Share on other sites

deci data ai facut toate lucrurile in ordinea asta 

1 PREFERINTE / PRODUSE / SETARI PAGINA PRODUS /SI DEZACTIVEZI AFISARE ATRIBUTE INDISPONIB...

2 PARAMETRI AVANSATI / GOLIRE CACHE 

3 IN BROWSER CTR+F5 

SI TOT ITI APARE TEXTUL CU PRICINA - NU STIU CE SA ZIC 

Link to comment
Share on other sites

AM FACUT ACEIASI PASI SI LA MINE MERGE -  NU STIU CE AI PUTEA AVEA ACTIV . TOTUSI CRED CA RAMANE CEVA REZIDENT IN CACHE ALTFEL NU-MI EXPLIC . 

CAND ZIC MERGE ... MESAJUL NU DE INDISPONIBILITATE NU MAI APARE SI SE DEZACTIVEAZA BUTONUL DE ADAUGARE IN COS 

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o doleanta asemanatoare daca ma poti ajuta.

Cind produsul este in stoc sa zicem un tricou PUMA rosu sa scrie in stoc iar daca produsul nu este in stoc sa zicem acelasi tricou PUMA dar albastru sa nu scrie nimic sau sa scrie precomanda ,

se poate face chestia asta ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...