Jump to content
  • 0

Problem ze stroną finalizacji zamówienia


warehouser

Question

 

Witam

 

Mam problem z stroną finalizacji zamówienia w Prestashop 1.6.1.9

Korzystam z jednostronnej wersji.

Doinstalowany moduł DPD w wersji 0.8.4

 

Opiszę całą ścieżkę i miejsce powstania problemu:

1. Klient chce sfinalizować koszyk

2. Wybiera zakupy bez rejestracji, wypełnia dane i klika Zapisz

3. Następnie widzi dwie opcje dostawy „DPD Classic” oraz „DPD Pobranie”. Domyśle zaznaczony jest checkbox przy pierwszej opcji „DPD Classic”. W Wysyłka>Preferencje>Domyślny przewoźnik również wybrany jest DPD Classic

W momencie kiedy DPD Classic jest zaznaczone to intuicyjnie nie klikamy tego drugi raz (bo po co)

4. Po zaznaczeniu checkboxa przy „Akceptuję regulamin” na dole wyświetla się informacja „BRAK DOSTĘPNYCH FORM PŁATNOŚCI”

Dopiero po ponownym kliknięciu checkboxa przy nazwie kuriera – pojawiają się opcje zapłaty !

 

Problem początkowo występował tylko na urządzeniach mobilnych – na zwykłym kompie było OK.

Wykonałem upgrade do najnowszej wersji 1.6.1.11 (modułem 1-click-upgrade), BEZ upgrade szablonu – korzystam z domyślnego.

Po upgradzie problem zaczął występować także na zwykłych komputerach.

 

Nie chciałem aktualizować szablonu bo mam trochę modyfikacji w nim zawartych.

Wszystko wskazuje jednak na błędy w skrypcie samego szablonu.

 

Czy macie jakiś pomysł ? Ja myślałem aby pobrać paczkę z Presta 1.6.1.11 i ręcznie nadpisać pliki starego szablonu odpowiedzialne za generowanie strony zamawiania.

Nie jestem pewien które pliki powinienem nadpisać – czy wystarczy nadpisanie samych order-***.tpl?

 

A może nadpisać cały katalog szablonu? Utratę zmian jeszcze przeżyję bo mniej więcej wiem co zmieniałem ale taki problem ze stroną zamówienia jest już niedopuszczalny :)

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Udało mi się trochę poprawić sytuację. Miałem doinstalowany moduł INPOST ale z niego nie korzystałem.(w Backoffice moduł był włączony, wyłączone było wyświetlanie opcji dostaw INPOST na stronie zamówienia)

Zauważyłem, że podczas ładowania strony finalizacji zamówienia pobierane są dane z adresu geowidget inpostu. Wyłączyłem moduł całkiem.

 

Teraz pomimo domyślnego zaznaczenia DPD Classic, po zaakceptowaniu regulaminu wyświetlają się wszystkie opcje płatności:

-przelewy24

-płatność przelewem

-COD

Co ciekawe - na tym etapie kliknięcie COD powoduje przeliczenie płatności z wartością wysyłki DPD Classic (DPD za pobraniem mam 3 zł drożej.)

 

Dopiero ponowne kliknięcie checkboxa przy DPD Classic lub DPD za pobraniem powoduje zawężenie opcji płatności do danej opcji wysyłki.

 

Zrobiłem tak jak wskazałeś. Wgrałem nowy katalog /js oraz order**.tpl i shopping-car**.tpl

Wyczyściłem cache, na serwerze i na lokalnej przeglądarce. Próbowałem też na telefonie.

 

Niestety bez zmian.

Wiem, że czasami jest problem wiązania płatności z opcją dostawy. Jednak tutaj wydaje mi się, że to nie jest przyczyną.

W logach czasami pojawia się coś takiego:

Frontcontroller::init - Cart cannot be loaded or an order has already been placed using this cart

 

Zauważyłem jeszcze jedną ważną rzecz. Problem występuje tylko w momencie kiedy klient chcemy sfinalizować zamówienie bez zakładania konta.

Jeżeli założymy w sklepie konto lub zalogujemy się na istniejące to wszystko jest OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wyłączyłem moduł całkiem.

Wyłączony moduł jest nadal zaczepiony w hookach i poprzez header lub footer ładuje swoje javascripty i style css.

A jak widać po kilku wątkach na forum, ten moduł inpostu to bubel generujący błędy.

Taki bubel należy odinstalować i najlepiej usunąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Inpost odinstalowany całkiem. Zrobiłem update przelewy24 i DPD do najnowszej wersji.

Wyczyściłem cache Presty oraz przeglądarki - nadal to samo.

 

Użyłem opcji debugowania: Wyłącz wszystkie nadpisywania. Wyczyściłem cache i nic.

 

Ewidentnie problem jest po stronie sklepu/szablonu.

Nadpisałem wcześniej pliki tpl dotyczące zamówienia i koszyka, nadpisałem też katalog /js.

Może problem jest gdzieś w CSS?

 

Jedyne co mi przychodzi na myśl - kiedyś miałem moduł Social Login do logowania poprze Facebooka i Google. Wywaliłem go całkiem.

Może gdzieś coś siedzi po nim i robi taki bajzel?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...