Jump to content
  • 0

Multisklep a ustawienia magazynu


Slizeer

Question

Chcę uruchomić multisklep z dwoma sklepami.

Sklep A będzie zawierał wszystkie produkty, natomiast sklep B tylko wybraną część produktów dostępnych w sklepie A.

 

Gdy współdzielony produkt zostanie sprzedany w sklepie A, ilość jego sztuk musi się odpowiednio zmniejszyć także w sklepie B. I na odwrót - sprzedaż produktu w sklepie B zmniejsza jednocześnie ilość produktu dostępnego w sklepie A.

 

Domyślam się, że powinna zatem zostać wybrana opcja "Współdziel ilości dostępne do sprzedaży" w ustawieniach grupy sklepów w menu Zaawansowane > Multisklep.

 

Ale czy należy uruchomić także "Włącz zaawansowane zarządzanie magazynem" w menu Preferencje > Produkty?

 

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ale czy należy uruchomić także "Włącz zaawansowane zarządzanie magazynem" w menu Preferencje > Produkty?

Nie musi być aktywowane zaawansowane zarządzanie magazynem, wtedy zarządzasz ilościami klasycznie w danych podstawowych produktu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie musi być aktywowane zaawansowane zarządzanie magazynem, wtedy zarządzasz ilościami klasycznie w danych podstawowych produktu.

 

Klasycznie, czyli poprzez Katalog > Produkty > Edytuj wybrany produkt > Ilości > i gdy produktu jest np. 20 sztuk, przyszła dostawa 30 sztuk, to podajemy wartość 50, zapisujemy zmiany i tak każdy produkt z osobna aktualizujemy?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Klasycznie, czyli poprzez Katalog > Produkty > Edytuj wybrany produkt > Ilości > i gdy produktu jest np. 20 sztuk, przyszła dostawa 30 sztuk, to podajemy wartość 50, zapisujemy zmiany i tak każdy produkt z osobna aktualizujemy?

Dokładnie tak.

Opcja "Współdziel ilości dostępne do sprzedaży" powoduje, że sprzedaż w którymkolwiek sklepie zmniejsza wspólny zapas i to samo dotyczy zwiększenia zapasu po dostawie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podczepię się pod temat bo borykam się z podobnym problemem.

 

Konfiguruję właśnie multisklep i napotkałem na problem: drugi sklep jest juz uruchomiony, działa, posiada produkty i stany zaimportowane z pierwszego sklepu. Teraz chciałem przestawić na wspólny magazyn ale z informacji, które się znajdują przy tej funkcji wynika, że po włączeniu tego wspólnego magazynu obecny stan magazynowy mi się wyzeruje :/

Można jakoś to ominąć bo trochę to bez sensu zrobione?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tylko jak to eksportować/importować?

Starałem sie wyksportować produkty z programu magazynowego do sklepu ale nie działa tak jak zazwyczaj, ponieważ teraz w preście nie przyjmuje ilości produktów do grupy sklepów tylko ląduje normalnie do sklepu głównego.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...