Jump to content
  • 0

Zmiana katalogu głównego sklepu Prestashop 1.7.0.3


ArcziD3

Question

Witam,

 

postawiłem sklep i skonfigurowałem w folderze sklep - www.adresstrony.pl/sklep/

chciałbym aby był dostępny pod adresem - www.adresstrony.pl/

 

Ta sama domena, jedynie inny katalog główny presty.

 

Jak to prawidłowo zrobić?

 

Pozdrawiam

Artur

 

Link to comment
Share on other sites

19 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Super, wszystko gra. Widocznie należało zmieniać to przez Panel Administracyjny nie przez ręczną edycję pliku .htacces

 

Instrukcja krok po kroku:

 

1. Aby zmienić katalog główny dla sklepu Prestashop należy W panelu administracyjnym hostingu poszukać opcji "Przypisz katalog dla domen i subdomen'.

I tam w ścieżce domeny dodać /nazwafolderu/

 

2. Następnie w Panelu Administracyjnym w zakładce Dane URL i SEO i w polu URL bazowy usunać nazwę folderu, w którym znajdują się pliki Presty (czyli URL bazowy/nazwafolderu/ zmienić na samo URL bazowy/ )

 

nazwafolderu - miejsce gdzie znajdują się pliki Prestashop na serwerze.

 

Pozdrawiam serdecznie

Artur

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W panelu administracyjnym hostingu poszukaj opcji "Przypisz katalog dla domen i subdomen'.

I tam w ścieżce domeny dodaj /sklep/

 

Dzięki, sposób fajny, aczkolwiek w adresie przeglądarki wyświetla się ścieżka adresstrony.pl/sklep

 

to nie jest problem, aczkolwiek pojawił się kolejny problem z plikiem htaacess jak podejrzewam, nie wyświetlają się niektóre z grafik i strona lekko się rozjeżdża, jak na to zaradzić?

 

Ponadto nie mogę się zalogować do PA mimo, że ścieżka się de facto nie zmieniła, dostaje błąd 404.

Edited by ArcziD3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dalej to samo po aktualizacji do 1.7.05

 

po zmianie katalogu

W panelu administracyjnym hostingu poszukaj opcji "Przypisz katalog dla domen i subdomen'.

I tam w ścieżce domeny dodaj /sklep/

 

 

wyrzuca mi:

 

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [email protected] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

 

w .htaccess mam tak:

 

#Domain: benetech-poland.pl
RewriteRule . - [E=REWRITEBASE:/sklep/]
RewriteRule ^api$ api/ [L]

 

 

usunięcie pliku i modyfikacja ścieżki nie pomaga, do Panelu Administracyjnego nie mogę się dostać,

czy prestashop generuje plik .htaccess automatycznie? 

 

W katalogu nadrzędnym znajduje się strona oparta o inny cms, tam również znajduje się plik .htaccess, czy to ma jakiś związek?

 

Czy ręczne przerzucenie wszystkich katalogów i plików presty do folderu nadrzędnego będzie działać, czy i tak wszystko się się posypie?

Edited by ArcziD3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chciałbym odświeżyć temat, mimo zaktualizowania presty do najnowszej wersji  1.7.2.0 problem nadal występuje.

 

Zmiana ścieżki domeny zaproponowana przez kolegę skutkuje wyżej opisanym błędem, modyfikacje .htaccess nie pomaga.

 

Proszę o konkretne wskazówki, sklep już działa, przynosi zyski i nie chciałbym dokonywać poważnych ingerencji bez wystarczającej wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hej chce zrobic ta sama operacje ale jestem chyba glabem nie wiem gdzie znalesc

W panelu administracyjnym hostingu poszukać opcji "Przypisz katalog dla domen  <--- gdzie to jest w tej nowej prescie bez kitu nie kumam 

pomozcie prosze

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, właśnie miałem podobny problem i powiem tak.

Wystarczy aby do folderu instalacji, w tym przypadku /sklep/ przypisano domenę bez separacji serwisu. Jeśli mamy inne domeny z separacją, a do katalogu głównego serwera nie została przypisana inna domena, to mamy problem seo z głowy. Nie będzie żadnych niepotrzebnych przekierowa ani konfliktów.

Michał Angielczyk

 

 

Edited by endriu107
deleted spam links (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...