Jump to content

ps_specific_price Toplu indirim Ekleme ve Toplu Güncelleme

avmsepet

Recommended Posts

Merhabalar,

ps_specific_price database tarafında çok hızlı bir şekilde iskonto ekleme durumu nedir?

8000 bin ürün ekli ve kısayol'dan hepsine aynı iskonto'yu uygulamak istiyorum. Fiyatlar dolar kuruna göre değişir ise en hızlı şekilde kolayca güncelleme yapıp %20 iskonto ise %15 yada % 25 gibi değiştirebilme özelliği sağlayabilir miyim?

Ama 0'dan ekleyeceğim. Sql üzerinden xml yada cvs gibi dosyalar ile denedim. Dosya aktarımı sonrası hata aldım.

Sql üzerinden bu işlemin yapılması en az 7-8 gün kazandırır. Günde en az 1000 adet sql üzerinden eklemeye yaparsak.

"Örnek görüntü xml yada cvs olarak denedim fakat indirdiğim dosyayı çalıştırmam halinde eklenen dosya hata aldı."

Yapmak istediğim işlem aşağıdaki gibi ve olmasını istediğim şey kısacası resimde detaylandırılmıştır.

Eklediğim ürün ID'lerini indirim onlara göre ekleteceğim.

Teşekkür ederim.

price.jpg

sql.jpg

product-price.jpg

[Çözüldü.] Bir yöntem buldum. Tamamadır teşekkür ederim.

Nasıl çözüldüğünü merak eden olur ise ileteyim.

1 tane ürünün içerisine %20 indirim alanı açtım fiyatlar kısmından, sonra sql tarafından ps_specific_price bölümünden bu %20'li tek alanı cvs olarak indirdim. Cvs dosyasını ardından excel'de açıp "Veri Bölümünden" Metni sütunlara dönüştür kısmı ile virgüllü alanları kaldırıp tablo haline getirdim.

Örnek: presta-spesicif-1.jpg

presta-spesicif-2.jpg

Ve arkasından 1-2-3-4-5 ve değişmesi gereken 2 tane alanı tutup aşağıya çektim. Yaptığım işlem bittikten sonra frontpage dosyasına kopyalayıp attım excel içerisindekileri. Ve ardından boşlukların tamamını seçip tümünü değiştir kısmından virgül'e çevirdikten sonra excel'de yine cvs dosyası ile kaydet butonuna basıp aktarım işlemini sorunsuz olarak çözdüm.

Hepsi aktarıldı.

Tüm ürünlere'de baktım. 8 gün cepte ;)