Jump to content

[REZOLVAT] probleme link "Acceptarea conditiilor" (CMS)


stefan3v

Recommended Posts

Salut !
ma poate ajuta cineva in aceasta problema ? http://i50.tinypic.com/347d9jm.jpg
in mod normal trebuia sa imi apara o pagina din CMS, cand dau click pe "citeste", dar la mine nu "ajunge" unde trebuie (se vede si in link)

am incercat sa pun un link in themes/order-carrier.tpl (la a href="{$link_conditions}" class="thickbox"{l s='(read)'}) dar nu functioneaza corespunzator.
va multumesc pentru rabdare.

Link to comment
Share on other sites

Salut !
ma poate ajuta cineva in aceasta problema ? http://i50.tinypic.com/347d9jm.jpg
in mod normal trebuia sa imi apara o pagina din CMS, cand dau click pe "citeste", dar la mine nu "ajunge" unde trebuie (se vede si in link)

am incercat sa pun un link in themes/order-carrier.tpl (la a href="{$link_conditions}" class="thickbox"{l s='(read)'}) dar nu functioneaza corespunzator.
va multumesc pentru rabdare.


Pari a avea probleme cu rescrierea adreselor. Da-i sa regenereze fisierul .htaccess (Back Office >> Tools >> Generators).

In alta ordine de idei: site-ul tau nu e accesibil, nu ne spui ce versiune de Presta folosesti, nu ne dai aproape nici un fel de detalii. Ne testezi perspicacitatea?

Daca rezolvi problema, te rog sa ne spui si noua cum, dupa care adauga [REZOLVAT] la titlul topicului.
Link to comment
Share on other sites

1. nu testez perspicacitatea nimanui;
2. momentan am pus site-ul pe un host free (sa invat cum sta treaba cu prestashop). Acest host free (se presupune din adresa despre cine vorbesc) functioneaza doar cand are chef, dar nu prea mai are de 3 zile.
3. inainte sa pice hostul am regenerat .htacces (nu cred ca asta sa fie problema)
4. initial am contruit site-ul pe 1.2.5.0 si am facut update la 1.3.1 (stiu ca a functionat la inceput)
nu stiu ce informatii sa mai dau.
Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Hmm...
Linkul trebuia sa fie de forma

[...]cms.php?id_cms=3&content_only=1&TB_iframe=true&width=450&height=500&thickbox=true



Vad ca si tie ti s-a parut ciudat ce ai subliniat in imagine. Daca ai .htaccess in ordine, alta varianta ar fi fisiere corupte.

Iti recomand sa testezi local site-ul, pe ceva gen XAMPP sau WampServer. Singurele lipsuri ar fi configurarea manuala a serverului de e-mail si permisiunile (care din cauza Windows-ului sunt la liber). De fapt, eu nici nu ma obosesc sa testez local partea de e-mail si permisiunile, mi se pare mai usor sa le separ.
Dupa ce il pui la punct pe localhost, il poti transfera online sa vezi ce mai apare. Si exersezi si mutarea unui site Presta.

Sanatate si virtute.

LATER EDIT: acum imi dau seama ca o problema ar putea fi si modificari in order-carrier.tpl. Suprascrie-l cu cel original.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...