Jump to content
  • 0

Zakupy tylko dla gości - podawanie raz imienia i nazwiska


a400b3

Question

Dzień dobry :) Jestem domorosłym "programistą" amatorem i już ogarnąłem prawie cały sklep dla siebie, ale jednego problemu nie umiem przeskoczyć. Nie znam PHP i JS :(

 

Chciałbym, żeby zakupy mogli robić tylko goście bez opcji tworzenia konta - z tym sobie poradziłem przez edycję pliku order-opc-new-account.tpl. W moim sklepie jest ustawiony one page checkout.

 

Jednak Presta jest tak stworzona, że nawet gość musi stworzyć sobie pseudokonto, przez co podaje się najpierw imię, nazwisko, adres mailowy (ew. datę urodzenia), a potem dane do dostawy, gdzie znowu klient jest proszony o podanie imienia i nazwiska. Nie jest to intuicyjne, ja sam jako klient z czymś takim na co dzień się nie spotykam.

 

Jeżeli skasuję pierwsze pytanie o imię i nazwisko to na liście zamówień wszyscy klienci są nazwani undefinied undefinied przez co znalezienie kogoś na liście jest trudne (np. w przypadku gdy dzwoni z pytaniem o stan zamówienia). Jeżeli ukryję przez display:none drugie pytanie o imię i nazwisko, które wypełnia się automatycznie z pierwszym, to system nie przyjmuje zamówienia bo klient musi chociaż kliknąć w te pola, żeby "załapał" że klient zatwierdził to automatycznie wypełnienie.

 

Czy da się zrobić, żeby imię i nazwisko podawane było raz i żeby system to sobie zapisywał równocześnie:

- jako dane do dostawy;

- jako dane klienta wyświetlane w backoffice?

 

Z góry dzięki za pomoc,

Wojtek

Presta 1.6.1.10

Edited by a400b3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

teraz to juz dokladnie nie pamietam w ktorym miejscu i co dokladnie.... powyzej to taka "kanwa" tego co stosowalem wczesniej, jak pisalem, daaaawno temu jeszcze na 1.5 ;) ale co mi jeszcze (bazujac juz na wiele wiekszej zdobytej wiedzy przez te lata - chociaz to tutaj to podstawy podstaw i nie sa wyznacznikiem :D) wpadlo do glowy jak przeczytalem, ze wspomniane bylo pole <input>. tutaj jako "type" zamiast standardowo 'text" mozna by wrzucic "hidden" dla tych drugich autouzupelnianych pol. wtedy i pozinno przyjac wysylane dane, wyslac sie z formularzem a zarazem zniknac z listy. <- to teoria, ale myzle, ze pozinno zadzialac. pozniej pozostanie tylko wyrzucenie czy display:none dla <labela> tego pola i po sprawie ;)

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ukryj te drugie dane ponieważ one pobierają informacje z pierwszych pól i są automatycznie uzupełniane, możesz im dodać np. display:none; natomiast dodam jeszcze ze mechanizm nie jest taki do końca bez sensu przecież Jan Nowak może zamówić coś Janinie Kowalskiej z dostawą do domu chociażby bukiet róż.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

z tym "display"none" kolega pisale, ze nie dziala.... i tutaj sie zgodze. przy display:none to pole jest niewidozcne dla skryptu czyli nie przyjmuje danych. to nie zadzaiala (przynajniej nie dzialalo na pewno w 1.5) i ja z tego wybrnalem swojego w taki sposob, ze tym drugim (samouzupelniajcym) dalem wartosci "display:block; width:1px; height:1px; max-width:1px;max-height:1px" dlaczego 1 a nie 0, bo z 0 tez nie dzialalo, a z 1 zadowalajaco ;)

 

wieem, ze zaraz, ci co mnie znaja (od strony programistycznej PS) zaczna wiedzac na mnie roznie wyzwiska, ze to partyzantka itp. ale to rozwiazanie dla laikow, do jakich sam sie przyznaje kolega ;) oczywscie, porpawnie nalezalo by przerobic kontroler validacyjny i usunac z niego jedno z pol, ale to juz dla bardziej wprawionych "graczy"

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja nie będę rzucać wyzwiskami, ponieważ z powodu ograniczonej wiedzy ja w wielu miejscach uciekam do takich właśnie sztuczek i jestem wdzięczny za taką pomoc. Dzięki za odpowiedź, ale mógłbyś doprecyzować do czego dopisujesz te style? Próbowałem przypisać je na różne sposoby do divów i do inputów, ale za każdym razem pola "imię" i "nazwisko" są cały czas mniej lub bardziej widoczne.

 

Endriu - Tobie również dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście nie byłem precyzyjny z opisem display:none. Moim zdaniem rozwiązanie domyślne w Preście nie ma sensu, ponieważ jeśli chcę zamówić żonie kwiaty, to sprzedawcy nie interesuje cała ta otoczka, po prostu wpisuję jej dane. Jeśli ja zamawiam coś mojemu tacie, który nie ogarnia internetów, to wpisuję od razu dane taty, bo kogo obchodzi że zamówienie składa syn? Jako klient chyba nigdy nie spotkałem się ze sklepem w sieci, gdzie musiałbym podawać dwa razy imię i nazwisko z jakichkolwiek racjonalnych przesłanek. Już sama konieczność "zapisania" danych w zakupach jako gość jest dziwaczna, dlatego chcę ograniczyć te dziwactwa do minimum.

Edited by a400b3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...