Jump to content

Probleme salvare modificari traduceri


Recommended Posts

Cand incerc sa fac modificari la traduceri in BO, pe module sau FO, imi apare o eroare in browser:
403 Forbidden. In error log am:
[Fri Jun 11 11:41:29 2010] [error] [client 188.25.57.236] File does not exist: [link]

Unde incearca sa scrie? Ce drepturi sunt necesare?
Multumesc.

Cristina

Link to comment
Share on other sites

Am pus 777, nu a mai mers nimic, am incercat sa refac drepturile conform ghidului de instalare, tot nu merge. Nu se mai incarca nici pagina principala, nici admin:
Forbidden
You don't have permission to access /dery/ on this server.

Daca dau 777 pe folder dery, apare 500 Internal Server Error. Iar in Cpanel: [Fri Jun 11 22:57:17 2010] [error] [client 188.25.30.131] SoftException in Application.cpp:256: File "/home/cristals/public_html/dery/index.php" is writeable by group

Link to comment
Share on other sites

Abh - Multumesc pentru raspuns, am reinstalat aseara de la 0, dar problema de la salvarea modificarilor la traduceri facuta in BO a ramas. M-am apucat sa editez direct fisierele cu traducerile. Am pus 777 pe directorul lang din tema. Alte idei?

Link to comment
Share on other sites

Nu pot reproduce eroarea. Am instalat ps 1.3.1 local, fara sa modific nicio permisiune pe fisiere, pe urma l-am trecut online insa nu primesc nicio eroare la modificarea traducerilor pe module. Am generat .htaccess, merge perfect.
Nu stiu ce host ai, dar eu as face o instalatie locala sa vad daca functioneaza, pe urma as exporta-o online. Daca pe hard functioneaza si pe net nu, atunci cel mai probabil problema e de la setarile pe care le are host-ul tau.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...