Jump to content

Magyar fordítás nem látszik más témában

TheTester
 Share

Recommended Posts

Hello!!

Mit és hol keressem, hogy ha nem látszik egy nem default témánál a fordítás??!

Ha a nyelveknél megnézem, akkor a Front office fordításai, modul fordításai nál benne van a magyarra fordított szöveg.

Egyes esetekben viszont angol marad.. Mi lehet a gondja??! Nem szeretheti a / jelet??! vagy??!?

Köszönöm,

TheTester'

Ha nem default-bootstrap sablont használsz hanem valami mást, akkor első lépésként másold át a magyar nyelvet az alapból a Tiédbe (Localization => Translations => lap legalja: Másolás). Ha ez kész akkor nézd meg, hogy sikeres volt-e a fordítás. Vagy ezt megtetted már?

Edited by pattila01 (see edit history)

Szia!!

Igen, ezt megtettem, de vannak a sablonnak saját szavai is, amiket ugye utólag én fordítottam le, a translation-nál, és mentettem el.

pl.: New.. Ezt lefordítottam Új -ra.. A honlapon a termék listánál, még a New- szerepel, míg amikor rákattintok egy termékre, akkor már az Új szócska.. (Ebben az esetben magyar lett, de a főoldali termék listánál nem...) Ha rákeresek a Front Office, sablon neve, magyar -nál, a New-re, akkor nincs több, ami ne lenne lefordítva..

Úgy kellene, hogy

kiválasztod a modulok fordításait (Telepített modulfordítások) majd a témádat, aztán a nyelvet.

Módosítás gomb után kattints az Összes mező bezárására, majd az Összes mező kiterjesztésére.

Most ctrl+f-el keresd meg az összes "new" szót és írd át.

Utána mennie kell.

gondolom ide:

0:/public_html/modules/specialtheme/translations/

Egyébként ennek is bent kell lennie a modulok fordításaiban. Ha nem találod akkor kérdezd meg a téma fejlesztőjét akitől vetted (vagy a modul fejlesztőjét ha külön van).