Jump to content
  • 0

Prestashop 1.7.0.1 SSL Bug


maxiors132

Question

Witam ponownie,

 

Po świeżej instalacji presty zauważyłem nieprawidłowość (bug).

Przy próbie włącznie SSL na stronie, najpierw zamiast opcji włączenia używania szyfrowania pojawia się link o nazwie "Sprawdź czy twój sklep wspiera szyfrowanie SSL" czy jakoś tak :)

Co kliknąłem w ten link to przekierowywało mnie na stronę logowania do BO i tak w kółko bez żadnego wyniku, a link się nie zmieniał.

Po przejściu do bazy danych i ręcznej zmianie w tabel ps_configuration , PS_SSL_ENABLED = 1 , komunikat w BO zniknął i poprawnie pokazało, że SSL zostało włączone.

Póżniej po zaznaczeniu opcji używania SSL na wszystkich stronach - wszystko zaczęło działać jak należy i wszystkie strony zawierały https. 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Edit1:

Dodatkowo zauważyłem problemy z wyświetlaniem danych statystycznych oraz brakiem listy opcji przy najechaniu myszką na kategorię dowolnej konfiguracji.

Po kilkukrotnych zmianach opcji "Włącz protokół SSL" (wł/wył) oraz opcji "Włącz protokół SSL na wszystkich stronach" (wł/wył) - BO zaczęło funkcjonować normalnie.

 

Edit2:

po 2 minutach działania BO - objawy wróciły. Przy włączonych opcjach SSL , BO staje się bezużyteczne.

 

Edit3:

BO wariuje tylko przy włączonej opcji "Użyj protokołu SSL dla wszystkich stronach", przy opcji SSL dla logowania i płatności - BO działa oraz statystyki

Edited by maxiors132
Title edited by moderator. Prestashop 1.7.1. not yet available, you mean 1.7.0.1 ! (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Problem z jest tylko w Google Chrome. W Mozilla i IE wszystko działa dobrze.  

 

Edit: 

1. Podłączenie z publicznego IP - Google Chrome: BO wariuje: problemy z wyświetlaniem danych statystycznych oraz brakiem listy opcji przy najechaniu myszką na kategorię dowolnej konfiguracji.

2. Podłączenie z dedykowanego IP - Google Chrome: BO działa dobrze.

Edited by Leonlt (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...