Jump to content
  • 0

Paginacja oraz filtry nie działają.


Mateo_19_07

Question

Witam serdecznie.

Mam problem z paginacją produktów oraz z filtrami. Mianowicie zarówno podczas zaznaczania poszczególnych filtrów (np. rozmiarów, kolorów itp) oraz przechodzenia ze strony na stronę produkty się nie przeładowują. W konsoli widzę, że zostaje wywołana metoda GET, która powinna wyświetlić odpowiednie produkty, w pasku adresu również widać, że zostają dodane odpowiednie argumenty, natomiast produkty zostają cały czas te same. 

Moje pytanie - który plik należy ruszyć (czytałem o blocklayered - ale nie dało efektu) bądź co pozmieniać, aby zaczęło to działać? Czy ktoś z forumowiczów miał już podobny problem i udało się to rozwiązać? Będę wdzięczny za informację.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wyłączyłem na chwilę blok filtrów nawigacyjnych - i o dziwo paginacja ruszyła. Więc w pewnym sensie jest przyczyna. Tylko teraz dlaczego nie chce to działać razem z Blokiem Filtrów nawigacyjnych?

 

Generalnie jest róznica w adresach URL - w momencie gdy blok filtrów jest wyłączony, url paginacji wygląda następująco: 
/100134-bluzki?p=2

 

natomiast gdy jest włączony i klikam na kolejną stronę:

/100134-bluzki#/page-2

 

Nie mam kompletnie koncepcji , gdzie może tkwić problem. Próbowałem podstawić moduł blocklayered z czystej instalacji Presty - również bez skutku

Edited by Mateo_19_07 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam raz jeszcze. Udało mi się rozwiązać ten problem - mianowicie w pliku product-list.tpl w moim szablonie musiałem zmienić klasę dla głównego <ul> pokazującego produkty na domyślną klasę product_list. Dzięki temu po ustawieniu filtrów blok dobrze ładuje AJAXem odpowiednio filtrowane produkty. Temat do zamknięcia. 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jasne. Generalnie filtrowanie i paginacja odbywala sie za pomoca AJAX. Lista <ul> w ktorej znajdowaly sie produkty nie miala klasy product_list - dzieki czemu uzytkownik klikal w filtr badz paginacje, a AJAX nie mial kontenera do ktorego mogl wystwietlic request. Spojrzalem na standardowy szablon i dzieki temu znalazlem dlaczego mi to nie dzialalo (zaznaczam, ze posiadam inny, kupiony motyw - dlatego mowie ze spojrzalem na domyslny :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Z racji tego, że w PrestaShop stawiam pierwsze, nieporadne kroki z góry proszę o wyrozumiałość za ewentualne "babole", lub inne mało fachowe zachowania.

A teraz "do brzegu";

Uprzejmie proszę o łopatologiczne wyjaśnienie, dlaczego w przypadku jednej kategorii produktów w lewej kolumnie w "dziale" KATALOG wyświetlają mi się (osobiście uważam, że bardzo przydatne) filtry takie jak kolor, rozmiar etc,

http://multi.shop.malopolska.pl/index.php?id_category=3&controller=category

a już w przypadku np. tej kategorii legendarna amba zabiera kolumnę KATALOG i nie chce oddać.

http://multi.shop.malopolska.pl/index.php?id_category=26&controller=category

Szczerze zobowiązany za pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam wszystkich forumowiczów. Po raz pierwszy stawiam sklep na PRESTASHOP i niestety mam problem. Paginacja i filtry nie działają. Sprawdziłem wszystkie powyższe porady i niestety nic to nie pomaga. Korzystam na razie z szablonu CLASSIC. Ma ktoś może jakieś pomysły jaka może być przyczyna?

http://avita.lh.pl/prestashop/index.php?id_category=2&controller=category&id_lang=1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...