Jump to content

Vergi ile ilgili problemime yardımcı olursanız sevinirim.

LeManyaK

Recommended Posts

Ürünleri vergi dahil listelediğimizde yanlarında vergi dahil yazıyor. Ben Ürünleri KDV Hariç Listeleyip ürünleri görüntülerken kdv hariç olduğunun belirtilmesini ve KDV yi Faturada ulaşım bedeli gibi ayrı bir madde halinde göstermeyi nasıl yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu söylemiş olduğunuz panelleri bulamadım admin panelinde. Tam olarak yazabilirseniz sevinirim. Bu yaptığım işlemden sonra faturalama bölümünde de kdv ayrıca görünücekmi acaba? Ufak bir resimle açıklayabilirseniz daha çok yardımı olabilir. Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

• 9 months later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...

arkadaşlar bendede aynı sorun var , 1.1. den v1.2.5 tr ye geçtim , eski sürümdede yeni sürümdede ürün fiyatlarının vergi oranları girildiği halde ürün özelliklerine baktığınızda vergisiz fiyatını veriyor ve vergi dahil yazıyor :S

ayarlar- ürünler kısmında" tax included " olarak seçtim ama bişi değişmiyo .

Ürünlerde ya " fiyat +vergisi" şeklinde yada "vergisiz fiyatı + vergi dahil değildir " şeklinde nasıl ayarlayabilirim ??

Bu sorun yüzünden bırakıcam prestashopu ama çok fazla ürün var sitede :S

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

bende opencart tan geçtim prestashop a ama banada yardımcı olun sitemde kdv li oaranları görüntüleyebiliyorum. ancak sitem ürün fiyatı kdv hariç atıyorum 100 tl - kdv oranı - kdv dahil fiyatı 118 tl şeklinde yazdırmak istiyorum birde arkadaşın birisi ayarlar bölümünden ürün ayarlı kısmında anasayfada vergiyi görüntülemek gibi bir şeyin resmini çekip koymuş bendeki prestashopta öyle bir ekran yok bile. ben sitemde kdv hariç - kdv oranı - kdv dahil olarak yayın yapmak istiyorum nasıl yaparım. tüm ustalara saygılarımla.

bende opencart tan geçtim prestashop a ama banada yardımcı olun sitemde kdv li oaranları görüntüleyebiliyorum. ancak sitem ürün fiyatı kdv hariç atıyorum 100 tl - kdv oranı - kdv dahil fiyatı 118 tl şeklinde yazdırmak istiyorum birde arkadaşın birisi ayarlar bölümünden ürün ayarlı kısmında anasayfada vergiyi görüntülemek gibi bir şeyin resmini çekip koymuş bendeki prestashopta öyle bir ekran yok bile. ben sitemde kdv hariç - kdv oranı - kdv dahil olarak yayın yapmak istiyorum nasıl yaparım. tüm ustalara saygılarımla.

admin/ayarlar alt sekmesinden ürünler tıklarsan orda fiyatların nasıl görüneceğini ayarlıyabiliyorsun.
kolay gelsin

artkadasım bende admin -> ayarlar -> ürünler sekmesinini altında vergi miktarını görüntüle diye birşey yok. kdv dahil ve hariç fiyatı anasayfada aynı anda görüntüleyemiyorum.

belki çeviriye göre farklı isimler almış olabilir, istediğin şey
http://www.gorselegitimakademi.com/160-genel-matematik.html
böyle birşey değilmi?. altta resim yüklüyorum.
ordan baksana bi

29706_RiDwS7Mx7QPNgisksfiI_t

• 4 weeks later...
  • 1 year later...

ben ps 1.4.4.0 kullanıyorum... bu ayarları be sürümde nasıl yapıyoruz...

ürün detaylarına girdiğimizde gösterebiliyorum fakat ana sayfada veya katalogdaki listede fiyatlar sadece kdv siz hali çıkıyor ve kdv sizi olduğunu belirtmiyor...

örn: 890 tl ürünün vergisiz halini veriyor sadece 754,24 Tl

şeklinde kdv siz die belirtmeden yazıyor.

acayip daraltdı bu beni... bi fikri olan varsa yardımcı olabilirmi lütfen...

• 4 weeks later...

ben ps 1.4.4.0 kullanıyorum... bu ayarları be sürümde nasıl yapıyoruz...

ürün detaylarına girdiğimizde gösterebiliyorum fakat ana sayfada veya katalogdaki listede fiyatlar sadece kdv siz hali çıkıyor ve kdv sizi olduğunu belirtmiyor...

örn: 890 tl ürünün vergisiz halini veriyor sadece 754,24 Tl

şeklinde kdv siz die belirtmeden yazıyor.

acayip daraltdı bu beni... bi fikri olan varsa yardımcı olabilirmi lütfen...

Prestashop 1.4 ile birlikte vergilerin yerini vergi gurupları aldı. Vergi guruplarını ve her grubun uygulama rollerini ödeme sekmesinin altından düzenleyebilirisiniz.