Jump to content

Serwer mediów i nie tylko


Polak

Recommended Posts

Witam, własnie uruchamiam swoj pierwszy sklep na prescie 1.6 i chcialbym ustawic odpowiednie serwery mediow dla js, css i img w ustawieniach presty zeby sklep sie szybciej ladowal.

 

 

Co wazne chce ustawic przekierowanie na subdomeny swojego serwera a nie zewnetrzne serwery

 

 

moim problemem jest to ze gdy ustawiam subdomene dla js lub css na sciezke home/xxx/www/themes/css lub js strona sie wysypuje po wprowadzeniu subdomeny w ustawieniach presty,

 

 

ustawialem rowniez subdomene bezposrednio na folder home/xxx/js lub css z takim samym rezultatem

 

 

Czytalem ze ta pierwsza sciezka jest prawidlowa ale dla pewnosci probowalem ta druga.

 

Czytalem rowniez o ustawieniu subdomeny poprostu na glowny katalog home/xxx/www i ustawieniu tej subdomeny w ustawieniach presty dla szybszego ladowania (zeby strona mogla byc ladowana w tym samym momecie ze strony i subdomeny/subdomen) ale to rowniez nie dziala, strona sie wysypuje, z tego co sie orientuje to takie wysypanie sie strony jest spowodowane przez css ale nie jestem pewien

 

 

W kazdym razie chcialbym prosic bardziej doswiadczonych uzytkownikow jak dokladnie ustawic subdomeny, na jakie katalogi aby moc je ustawic jako serwery mediow w ustawieniach presty/

 

 

 

 

 

Mam rowniez kolejne laickie pytanie na temat instalacji rozszerzenia memcache PECL

 

mianowicie informacji zawartych na tej stronie http://www.php.net/manual/pl/memcache.installation.php

 

 

 

Niestety nie jestem informatykiem, i jak juz powiedzialem na poczatku to moj pierwszy sklep internetowy a co za tym idzie, to moje pierwsze kroki stawiane w swiecie min php

 

Mowiac prosto nic z tego linka nie rozumiem, chcialbym prosic Was, doswiadzonych uzytkownikow o instrukcje krok po kroku do ktorego pliku musze wprowadzic zmiany aby moc kozystac z rozszerzenia memcache

 

 

 

Przepraszam za napewno w opinii wielu z was banalne pytania, ale naprawde nie potrafie sobie poradzic z takimi problemami a jednoczesnie niemam mozliwosci poradzic sie nikogo kompetentnego dlatego zwracam sie z prosba o pomoc do was

 

Licze na wyrozumialosc i pomoc

 

Z gory dziekuje

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...