Jump to content
  • 0

"Błąd kopiowania pliku" podczas importu CSV


Mateo_19_07

Question

Witam serdecznie

Zainstalowałem Prestashop na serwerze dedykowanym (Zainstalowalem Debiana, skonfigurowałem Apache, MySQL, VirtualHosty i inne rzeczy). Produkty oraz kategorie importują się bezproblemowo, natomiast podczas importu zdjęć z plików CSV otrzymuję na koniec importu ostrzeżenie "Błąd kopiowania pliku". Generalnie sprawdziłem chowny i chmody, wszystko się zgadza, pliki same w sobie mogę dodawać za pomocą Presty z komputera - jedyny problem jest z importem z CSV. Czy ktoś spotkał się już z tym problemem? 

Prestashop 1.6.1.7
Apache 2.4.10
PHP 5.6
 

Będę wdzięczny za podpowiedzi, pozdrawiam ! :)

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ten komunikat "Błąd kopiowania pliku" to jest podpięty w preście do setki różnych zdarzeń i nic nie mówi.

Włącz raportowanie błędów w preście, ustaw w php.ini error_reporting = E_ALL, bo wygląda to raczej na przekroczenie limitów serwera.

Możesz zrobić import testowy na małej paczce danych, np. z 10 pozycji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A w logach apache też nic?

 

Edit:

I pytanie pomocnicze, jak duże są to fotki?

Oprócz normalnego wgrania pliku fotki na dysk następuje jednocześnie proces generowania 9 miniatur.

I jak foto ma np. 4000x4000px to brakuje czasu serwera i też jest komunikat "Błąd kopiowania pliku".

Edited by e_com (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Właśnie spojrzałem w logi i domyślam się już w czym może tkwić problem. Generalnie zmieniłem domyślny katalog apache z /var/www/ na /home/www i tutaj widzę, że w logach cały czas próbuje się dobić do /var/www. Posprawdzam i pozmieniam jeszcze ustawienia zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po ponownym zainstalowaniu całego systemu + Apache itd nie zmieniałem domyślnego położenia katalogów root Apache'a i niestety nadal mam ten sam błąd. Nawet przy imporcie jednej sztuki produktów. Wcześniej w logach miałem komunikat : 

Apache2: 'AH01630: client denied by server configuration'

Edited by Mateo_19_07 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Masz wszystkie wymagane moduły php?

PDO_MySQL, cURL, SimpleXML, mcrypt, GD, OpenSSL, DOM, SOAP

I konfiguracja php:

  • allow_url_fopen set to On, 
  • register_globals set to Off,
  • magic_quotes_* set to Off,
  • safe_mode set to Off,
  • upload_max_filesize minimum "16M"
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...