Jump to content

walidacja W3C w blockcart.tpl


AlwinKolano

Recommended Posts

Przeleciałem swoją stronę walidatorem https://validator.w3.org/ i w wynikach mam trzy błędy, które odnoszą się do tego samego tzn.:

 

 

1. Start tag a seen but an element of the same type was already open.
2. End tag a violates nesting rules.
3. Cannot recover after last error. Any further errors will be ignored.

 

Wskazują one na kod w blockcart.tpl:

<a id="button_order_cart" class="btn btn-default button button-small" href="{$link->getPageLink("$order_process", true)|escape:"html":"UTF-8"}" title="{l s='Check out' mod='blockcart'}" rel="nofollow">

Jakieś pomysły jak to rozwiązać ? (tak wygląda całość kodu)

<p class="cart-buttons">
  <a id="button_order_cart" class="btn btn-default button button-small" href="{$link->getPageLink("$order_process", true)|escape:"html":"UTF-8"}" title="{l s='Check out' mod='blockcart'}" rel="nofollow">
    <span>
     {l s='Check out' mod='blockcart'}<i class="icon-chevron-right right"></i>
    </span>
  </a>
</p>
Edited by AlwinKolano (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Piotrze za zainteresowanie, linka wolałbym nie podawać ale masz 100% rację link <a> jest otwierany wewnątrz innego <a>, a dopiero później oba są zamykane.
Rozumiem, że takie założenie jest błędne i stąd te błędy w walidatorze.

Tak czy inaczej strona działa poprawnie, i nie wiem czy jest sens w to brnąć. (sam moduł był przerabiany przez firmę pod moje potrzeby)

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź sobie walidatorem którąkolwiek ze stron potentata goola. Tam są setki błędów, bo googiel w celu ekstremalnego odchudzenia swoich stron łamie wszystkie możliwe zasady specyfikacji html na przykład nie zamykając wcale niektórych tagów.

No ale w ich stronach nie znajdziesz nawet jednej zbędnej spacji :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Są błędy i błędy - generalnie trzeba mieć świadomość, że niektóre błędy mogą spowodować błędy wyświetlania w różnych przeglądarkach (specyfikacja określa jak należy interpretować kod i przeglądarki dążą do tego aby taki kod rozumieć - jeśli kod jest niezgodny ze specyfikacją, to zaczyna się zgadywanie).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mam bardzo podstawowe pytanie może będziecie się śmiać ale robię skan validator.w3.org i wywala mi kilka błędów tylko nie wiem jak znaleźć plik w którym  znajduje się błąd w walidatorze jest tylko informacja w której linijce i kolumnie się znajduje

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...