Jump to content

Odchudzanie presty z zbyt dużej ilości plików.


netychy

Recommended Posts

Witam mam taki problem. Jestem w trakcie przenoszenia sklepu na inny serwer. Problem w tym, że nowy serwer posiada maksymalna ilość obsługiwanych plików (inodes) równą 400000, a mój sklep na prescie 1 200 000.

Odchudziłem go z cache i mam około 600000. 

Zobaczyłem, że katalog img ma plików 500000 więc mam pytanie czy da sie jakoś odchudzić ten katalog? Każde zdjęcie produktu a jest tych produktów około 40000 ma wiele różnych tych samych zdjęć w różnych formatach. Czy da się jakoś zmiejszyć tą ilość? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wydajność aplikacji, która bazuje na jednym dużym zdjęciu, które jest potem skalowane ma kilkanaście mniejszych formatów, zdechła by ogromnie.

W każdym normalnym :) hostingu, nawet na najtańszych kontach współdzielonych, nie ma tych głupawych limitów plików.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zdjęcie jest wyświetlane w 10 miejscach strony jednocześnie, to musi być pobrane 10 razy z serwera, a chyba nie uważasz, że czas pobrania 1MB jest równy czasowi pobrania 1kB?

Twój pomysł, tylko ze względu na szajsowaty hosting, wymagał by przerobienia całego silnika presty.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie serwery mają różne limity, nie wszystkie od razu o nich informują ;)

Jeśli to samo zdjęcie wyświetlimy 10 razy na stronie to przeglądarka pobiera je tylko 1 raz, później wyświetla z cache ;)

Sens generowania zdjęć w 10 rozmiarach wynika z m.in. z jakości zdjęć - przeskalowane w przeglądarce wyglądają gorzej, dodatkowo musiałoby być pobierane duże nawet gdy potrzebujemy na danej stronie małe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...