Jump to content

Wyłączający się VAT po synchronizacji Subiekta z Prestą przez Firmes Link


losiu

Recommended Posts

Witam Forumowiczów!

 

Mam problem polegający na tym, że po synchronizacji całkowitej Subiekta z Presta Shop, w części produktów znika podatek VAT i pojawiają się na sklepie w cenie netto. Jedynym sposobem do tej pory było ręczne sprawdzanie stanu cen, ale przy obecnej liczbie produktów jest to zbyt czasochłonne, lecz jednocześnie niebezpieczne.

 

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki, które pomogą utrzymać wszystkie ustawienia sprzed synchronizacji (Firmes Link) także po niej.

 

Z góry dziękuje!

 

Wojtek

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry!

 

https://www.dropbox.com/s/dj061w747pooyee/Zrzut%20ekranu%202016-09-20%2009.12.32.png?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/m7jpsti947qp7ic/Zrzut%20ekranu%202016-09-20%2009.12.46.png?dl=0

 

Takie mam podatki poustawiane na zapleczu. 

 

Jeśli będzie można cokolwiek ustalić, będę się cieszył jak małe dziecko!

 

Serdeczne pozrowienia, 

 

Wojtek

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jasne

 

Na 99,9% PTU PL 23% musiał być jako ID 1 ale został usunięty (FirmesLink tego nie wie i przy każdej synchronizacji ustawia ten ID 1)

Rozwiązanie to przywrócić ten usunięty, aby to zrobić należy zmodyfikować rekord w bazie danych poprzez (PhpMyadmin)

 

Tabela ps_tax zmień dla id_tax 1 pole Deleted z 1 na 0

 

z

id_tax	rate	active	deleted
1	23.000	1	1

na

id_tax	rate	active	deleted
1	23.000	1	0

Po tym zabiegu w Lokalizacja > Podatki zostanie przywrócony ID 1 (odpal pełną synchronizację FirmesLink), jak będzie dobrze to usuń ten ostatni podatek ID32

Edited by AlwinKolano (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za analizę i wskazówki! Proszę wybaczyć moją ignorancję, ale nie wiem w jaki sposób dostać się do PhpMyadmin! Czy jest do tego jakiś moduł, czy trzeba wejść od tyłu na serwer?

 

Bardzo dziękuje za cierpliwą pomoc, doceniam ją niezwykle!

 

Pozdrawiam, 

Wojtek

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry!

 

Już poprosiłem informatyka, żeby pozmieniał te kody, faktycznie samemu tam grzebać bez doświadczenia byłoby ryzykownie! ;)

 

Dziękuje serdecznie za wsparcie merytoryczne, 

 

Bardzo serdecznie pozdrawiam, 

 

Wojtek

Link to comment
Share on other sites

RATUNKU!!! 

 

po wprowadzeniu zmian i zrobieniu synchronizacji z subiektem za pomocą firmes linka ZNIKNĘŁY wszystkie podatki ze sklepu i ceny są podawane netto!

 

Podatek z ID 1 został przywrócony, jednak synchronizacja z firmesem usunęła ten podatek o id 1.

Co robić??

 

Pomocy!

Edited by losiu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Czy podatek ID1 znajduje się w Lokalizacje > Podatki

 

Dodatkowo załącz zrzut ekranu z Parametry programu (Firmeslink) zakładka Ceny

 

Lokalizacja -> Reguły podatków pokaż co tam masz

 

U mnie wygląda to tak:

 

po wejściu w PL Standard Rate (23%) , a następnie edytowanie podatku dla Polski wygląda tak jak w drugim załączniku. (ewentualnie "przeklikaj" ten podatek dla Polski tzn. wybierz z listy ten ID1)

post-970729-0-91250900-1474638215_thumb.png

post-970729-0-17229200-1474638221_thumb.png

Edited by AlwinKolano (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...