Jump to content
  • 0

"Kategoria niedostępna" - dwie kopie prestashop na jednym serwerze


Jan_Polon

Question

Witam,

 

Postanowiliśmy dla celów szkoleniowo/treningowych stworzyć kopie poprawnie funkcjonującego sklepu.

Dlatego też w obrębie tego samego serwera wykonano następujące  czynności:

- stworzono subdomenę sklep_test.mojadomena.pl ,

- zakreowano bazę sklep_test,

- mysqldump - wykonano zrzut działającej poprawnie bazy "sklep" i mysql < odtworzono na innej bazie "sklep_test",

- skopiowano źródła strony do nowej lokalizacji sklep_test,

- zmieniono w pliku konfiguracyjnym settings.inc.php wskazania na bazą sklep_test,

- w cms zmieniono wskazania domeny na sklep_test.mojadomena.pl

- dopisano brakuajcego {/IF} do pliku category.tpl,  ponieważ pojawiała się biała strona po wyborze którejkolwiek z kategorii.

 

W efekcie wyświetla się normalnie wyglądająca strona z komunikatem: "Kategoria niedostępna" bez produktów czy podkategorii.

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie w czym kłopot?

Pragnę zaznaczyć, że pierwsza instalacja pracuje poprawnie i bez uszczerbku na danych.

 

Za pomoc i sugestie z góry serdecznie dziekujemy

JanP

Edited by Jan_Polon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Generalnie ten komunikat wyświetla sie tylko wtedy gdy kategoria istnieje i jest nieaktywna, ale u ciebie wygląda wszystko ok. poza tym że taki komunikat powinien wyświetlić się własnie dla kategorii testowej a sie nie wyświetla. Wejdź w konfiguracje dowolnej kategorii i wyłącz ją, następnie włącz lub dokonaj jakiejś edycji i zapisz następnie sprawdź czy podziałało.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zrobiłem dumpa z aktualnej bazy usunąłem bazę i zaimportowałem ponownie, export i import przebiegł bez błędów,

wszystkie operacje przeprowadzone dla parametru "włącz sklep" = "NIE"

Nadmieniam ze to działało, popsuło się podczas dodawania większej ilości kategorii i produktów.

Są jakieś ograniczenia co do ilosci kategorii, zagnieżdżenia w podkategoriach czy ilosci produktów?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

- dopisano brakuajcego {/IF} do pliku category.tpl,  ponieważ pojawiała się biała strona po wyborze którejkolwiek z kategorii.

 

Skoro brakowało zamknięcia warunku, to category.tpl było modyfikowane. Ten {/if} sam się nie skasował.

Proponuję z instalki presty wgrać poprawny, kompletny plik category.tpl

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

tak zrobiłem, zrzuciłem starą baze do pliku, usunąłem i ponownie zakreowałem i przywróciłem z tegoż pliku,

nie ma poprawy a zaznaczam ze to w takiej konfiguracji działało bez zarzutu i ingerencji w plik *.tpl

po dodaniu szporej ilosci produktów i zagnieżdżeń w kategoriach problem objawił sie nagle, 

czy są jakieś ograniczenia? co do ilości asortymentów? głębokości zagnieżdżeń kategorii?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...