Jump to content

Import csv codzienna zmiana cennika


tamiya913

Recommended Posts

WItam

 

Chcialbym sie dowiedziec jak robicie w przypadku aktualizacji cennika codziennie. Mam wiele watpliwosci odnosnie presty.

Mam cennik z 5000 produktow wiec modyfikacje reczne nie wchodza w gre. Kiedy importuje produkty korzystam z opcji usun poprzednie, aby miec pewnosc ze caly cennik jest aktualny. Problem w tym ze podczas kolejnej aktualizacji cennika mam juz inne ID i kategorii i produktow i zanim google je wzgledni to w wyszukiwarce mam stare puste linki. Z punktu widzenia SEO to bieda.

Probowalem rowniez nadpisywac produkty bez usuwania (uzywajac indeksu jako klucza) ale w tym przyoadku jesli w nowym cenniku nie ma juz wczesniej dodanego towaru to nadal mam go w sklepie chociaz w cenniku juz nie jest dostepny.

Jakos nie moge wpasc na pomysl aby zautomatyzowac ten proces.

 

Pozdrawiam

Marek

Link to comment
Share on other sites

To już musiałbyś mieć coś autorskiego albo zmodyfikowanego dla Ciebie. Ja np. swoim autorskim skryptem sprawdzam czy dany produkt jest w nowej bazie... jeśli go nie ma po prostu wyłącza go. Dla produktu, którego np. EAN nie istnieje w bazie tworzy się nowe ID i nowy produkt również i ze zdjęciami. Twoje działania są najgorsze z możliwych, ale faktycznie wtedy masz pewność, że masz to czego chciałeś choć na dłuższą metę to ja tego nie widzę. Zawsze miałem wieczny dylemat z aktualizacjami bo jeden klient chciał to drugi coś innego, a w standardowej wersji importu to bieda jest może kiedyś go ulepszą.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...