Jump to content

Jak wydelegować domenę na zewnętrzne serwery DNS PS?


saandyy

Recommended Posts

 Witam,

 

jestem osobą rozpoczynającą przygodę z PS. Obecnie jestem na etapie przeniesienia domeny ze strony home.pl na serwery PS. Chcę Was prosić o pomoc w udzieleniu informacji gdzie mogę znaleźć adresy DNS, które powinnam wpisać w celu wydelegowania domeny z home.pl na serwery DNS? Wyczytałam, że powinnam je otrzymać od dostawcy serwera zewnętrznego, lecz niestety nie wiem gdzie można je odnaleźć. Będę wdzięczna za wskazówki ;-)

 

delegacjanazewnatrz01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Miałam na myśli serwery DNS prestashop. Jeżeli coś takiego nie istnieje, to wybaczcie, jestem dość zielona. Przeczytałam, że pierwszy krokiem jest:

1) Poinformuj docelowego operatora o nazwach domen, jakie chcesz wydelegować na jego serwery DNS, aby mógł on przygotować tzw. pliki strefy.
2)....
3)...
4) 
Zaznacz opcję „Korzystaj z serwerów DNS innego operatora” i wpisz poniżej adresy serwerów DNS otrzymane od dostawcy serwera zewnętrznego (minimum 2). (ten krok dot. powyżej tabelki ) Po wpisaniu np. dns.prestashop.pl wyskakuje mi komunikat: Docelowy serwer DNS nie jest poprawnie skonfigurowany dla domeny XYZ. Skontaktuj się z obsługą techniczną serwera "dns.presta.pl" i poproś o jego właściwe przygotowanie (utworzenie rekordu SOA) 

 

 

 

 

źródło: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/delegacja-domeny-na-serwery-dns-home-pl-od-innego-operatora/

Edited by saandyy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...