Jump to content

Wybór szablonu, prośba o poradę.


BigMaras

Recommended Posts

Witam użytkowników,

Buduje pierwszy sklep na prestashop i dopiero raczkuje w temacie zatem chciałbym dopytać bardziej doświadczonych kolegów w jaki szablon zainwestować? Cieżko przetestować samodzielnie szablon bez kupienia :]

 

Wytypowałem trzy z TF, które cieszą się największą popularnością:

 

Warehouse

Transformer

Venedor

 

Czy macie doświadczenie z tymi szablonami? Jak z responsywnością i ogólnie szybkością działania? 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Tok myślenia nie jest mi znany ale ja to widzę tak: są setki sklepów na tym szablonie to i ja postawie na nim niczym sie nie różniący sklep od konkurencji.

Jeśli tak to najpopularniejszym szablonem jest standardowy i jest za darmo ;)

 

A tak na poważnie warehouse ostatnio zaliczył spora wtopę w kwestii bezpieczeństwa, transformers nie wiem jak obecnie ale kiedyś (pod 1.5) miał mnóstwo błędów i był ciężki w edycji, venedor chyba miałem okazję pracować ale jakoś nie pamiętam.

 

Czym sie kierować? Jeśli chcesz go dostosować pod siebie to przede wszystkim łatwością zmian, teraz większość szablonów posiada swoje konfiguratory które uniemożliwiają nawet proste dodanie zewnętrznego modułu w chcianym miejscu bez sporej przeróbki, druga kwestia to support, jeśli okaże sie że szablon jest wadliwy, posiada liczne błędy jak szybko developer jest skłonny je poprawić.

Zobacz sobie chociażby szablony Krystiana na: https://themeforest.net/user/prestahome/portfolio i masz support po polsku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tok myślenia nie jest mi znany ale ja to widzę tak: są setki sklepów na tym szablonie to i ja postawie na nim niczym sie nie różniący sklep od konkurencji.

Jeśli tak to najpopularniejszym szablonem jest standardowy i jest za darmo ;)

 

A tak na poważnie warehouse ostatnio zaliczył spora wtopę w kwestii bezpieczeństwa, transformers nie wiem jak obecnie ale kiedyś (pod 1.5) miał mnóstwo błędów i był ciężki w edycji, venedor chyba miałem okazję pracować ale jakoś nie pamiętam.

 

Czym sie kierować? Jeśli chcesz go dostosować pod siebie to przede wszystkim łatwością zmian, teraz większość szablonów posiada swoje konfiguratory które uniemożliwiają nawet proste dodanie zewnętrznego modułu w chcianym miejscu bez sporej przeróbki, druga kwestia to support, jeśli okaże sie że szablon jest wadliwy, posiada liczne błędy jak szybko developer jest skłonny je poprawić.

Zobacz sobie chociażby szablony Krystiana na: https://themeforest.net/user/prestahome/portfolio i masz support po polsku.

 

hmm, to teraz namąciłeś mi w głowie :] 

 

Co do Polskiego supportu to Warehouse również tworzony przez rodzimą firmę nie mniej jednak dla mnie bariery językowej nie ma, jedynie obawiam się o jakieś problemy mogące wyjść w późniejszym etapie tworzenia. Wspomnianego przez Ciebie szablonu wcześniej nie widziałem ale mnie zaciekawił. Podając moje typy sugerowałem się przede wszystkim ilością sprzedanych na TF. Najbardziej bogato, mówiąc o dodatkach, które mnie interesują i w miare szybko chodzący wydał mi się Transformer ale zasiałeś wątpliwość z tymi błędami w przeszłości.

 

Tak jak pisałem, dopiero raczkuje w temacie a szablon to już pierwszy większy wydatek...

Edited by BigMaras (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje że sklep powinien być w miarę unikatowy, tak aby klient wiedział że jest w Twoim sklepie a nie u konkurencji. Jeśli support w innym języku nie jest dla ciebie przeszkoda to możesz sie rozejrzeć za innymi szablonami. Odnośnie transformera tak jak pisałem było to kiedyś i obecnie może to wyglądać zupełnie inaczej, przecież wszyscy sie codziennie czegoś uczymy i wyciągamy wnioski :)

Plusem szablonów z konfiguratorami jest to że zazwyczaj jest kilkanaście opcji do wyboru, minusy już opisałem, ale też nie jest to regułą że gdy jest konfigurator to będzie ciężej edytować. Ja osobiście bym szukał ładnego szablonu - taka baza pod docelowy wygląd z dobrym supportem, ilość sprzedanych szablonów dla mnie jest nieistotna podczas wyboru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za polecenie Endriu.

 

Od siebie dodam, że ilość sprzedaży nie gwarantuje dobrej jakości - niestety. Jednak na pewno można polecić pierwszą trójkę bo to są produkty wysokiej jakości i dobrze wspierane. Wybierz taki, który najbardziej Tobie odpowiada w tym co oferuje w standardzie. Jeśli standardowa wersja wybranego szablonu Tobie odpowiada w powiedzmy 80/90% to znaczy, że to jest to. Jeśli nie - warto szukać dalej.

 

Zauważ też, że wiele szablonów ma jakieś fotki do sliderów,bannerów czy produktów, które robią "efekt wow", zastanów się przy wyborze takiego szablonu czy sam również będziesz w stanie dostarczyć podobnej jakości zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze często bywa tak że po instalacji szablonu, gdy wybieramy z dostępnych opcji wyglądu z demo myślimy że wystarczy kliknąć w panelu i ta opcja sie sama wgra, w praktyce wygląda to tak że siedzi się nad dokumentacją i czyta co gdzie ma być podpięte, oraz co gdzie ma być ustawione aby osiągnąć efekt demo (niekiedy nawet kodowanie w html niektórych bloków). Tak z ostatniego mojego działania na szablonie panda autora "transformers" chcąc uzyskać efekt demo dokopałem sie do tutoriala na YT żeby było szybciej. Efekt końcowy był taki ze po 30 minutowym filmiku większość z pokazanych rzeczy nie zgadzała się z stanem faktycznym, inne nazwy modułów, inne konfiguracje etc. więc ostatecznie samemu trzeba było dojść co jak i gdzie poustawiać i tak nawet było szybciej.

Zresztą sam zobacz jak wygląda konfiguracja takiego thema:

Link to comment
Share on other sites

@Krystian Podemski

W Twoim portfolio widzę kilka tematów do presty, jednak patrząc na aktualizacje widzę, że chyba pozostałeś przy jednym "control" tak? Czy ten temat dalej będzie rozwijany przez Ciebie?

Co do zdjęć produktów to oczywiście mam wszystko co potrzeba.

 

@endriu107

Dzięki za linka, tak widziałem dokładnie co i jak i nie przeraziłeś mnie ;)

Pobawiłem się w ostatnich dniach troszkę prestą i spokojnie krok po kroczku wszystko dokonfiguruje, lubię takie wyzwania.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...