Jump to content

Opisy produktów


keeper06

Recommended Posts

Witam,

poszukuję miejsca na serwerze lub w bazie mySql gdzie prestashop przechowuje opisy produktów, szukałem rozwiązania w google i przejrzałem już prawie całą bazę mysql ale nic nie znalazłem. Nazwy produktów ceny i kategorie są w bazie mysql.

Czy ktoś wie w którym miejscu prestashop przechowuje opisy produktów ? Jeśli jest to w bazie to w którym miejscu ?

Będę bardzo wdzięczny z pomoc meczę się z tym już kilka godzin.

 

Pozdrawiam

Keeper

Link to comment
Share on other sites

Już wiem dlaczego opisy się nie wyświetlają problem jest taki że nie wiem jak to naprawić.

W pliku _product_lang, który wgrałem jest 7 dostępnych języków a język polski jest językiem z id=7, natomiast w pliku _lang język polski jest id=2.

Gdy zmienię jego id na 7 wywala błąd.

[PrestaShopException]

get list params is not valid
at line 2799 in file classes/controller/AdminController.php

2794. 
2795. 		/* Check params validity */
2796. 		if (!Validate::isOrderBy($order_by) || !Validate::isOrderWay($order_way)
2797. 			|| !is_numeric($start) || !is_numeric($limit)
2798. 			|| !Validate::isUnsignedId($id_lang))
2799. 			throw new PrestaShopException('get list params is not valid');
2800. 
2801. 		if (!isset($this->fields_list[$order_by]['order_key']) && isset($this->fields_list[$order_by]['filter_key']))
2802. 			$this->fields_list[$order_by]['order_key'] = $this->fields_list[$order_by]['filter_key'];
2803. 
2804. 		if (isset($this->fields_list[$order_by]) && isset($this->fields_list[$order_by]['order_key']))

    AdminControllerCore->getList - [line 2080 - classes/controller/AdminController.php] - [1 Arguments]
    AdminControllerCore->renderList - [line 125 - controllers/admin/AdminLanguagesController.php]
    AdminLanguagesControllerCore->renderList - [line 1839 - classes/controller/AdminController.php]
    AdminControllerCore->initContent - [line 180 - classes/controller/Controller.php]
    ControllerCore->run - [line 374 - classes/Dispatcher.php]
    DispatcherCore->dispatch - [line 54 - admin/index.php]

i cała strona przechodzi w język angielski.

 

Produktów jest około 4000 tak więc kopiowanie z id7 do id 2 nie wchodzi w grę.

 

Czy ktoś wie w jaki najprostszy sposób mogę naprawić tą usterkę ?

 

Ponownie będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Keeper

Link to comment
Share on other sites

OK!

Udało mi się rozwiązać sprawę, zadałem najpierw skrypt dla tej tabeli aby usunął wszystkie wiersze z id_lang od 2-6.

Następnie zadałem drugi skrypt aby wszystkie wartości w kolumnie id_land = 7 zamienił na '2'. I wszystko działa jak należy.

Bardzo dziękuje za pomoc. Temat zamknięty.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...