Jump to content

kargoyu nasıl disable ederim ?

Asabi

Recommended Posts

Merhaba,

bunu uygulamak için, öncellikle ağırlık veya üçret sınıflarını belirlemen gerekiyor. (Kargo üçretini ağırlık veya ücrete göre belirlenir)

Yönetim panelinde kargoya gidip sınıfları oluştur, örnek:

0 kg - 10 kg kadar
10 kg - 20 kg kadar
20 kg - 30 kg ye kadar vs..

Daha sonra eklemiş olduğun kargo şirketinde bu ağırlık sınıfları için üçretleri belirle.

Kolay gelsin...

NOT: Konu açarken lütfen detaylı olalım, kargoyu nasıl disable edebilirim diye yazmışın, kargo ücretlerini nasıl belirlerim diye yazsan daha doğru olmazmı???

Cevabın için Saol Fakat detaya girmek gerekiyorsa kargo ücretlendirmesini toplam fiyatına göre 0 olarak belirledim
alışveriş sepetine 100 Ytl lik bir ürün ekleyince yanında 5 ytllik bir kargo ücreti ekliyerek 105 YTL oluyor sonrasında sistem Sepet işlemlerini tamamlarken kargoyu 0 olarak ekliyor ve ücretlendirme Yine orjinal Olan 100 ytl ye geliyor!

her ürüne bu geçici 5 YTL lik eklemeyi nereden yapıyor =?=

• 4 weeks later...

BU AĞIRLIK VE FİYAT AYNI TÜRDEN KARDEDİYOR.
AĞIRLIĞI GÖRE FİYAT BELİRLEMEYİ ANLAMADIM BEN BİLEN VARMI TŞK. SIRAYLA NE YAPMALIYIM.

ID
Carrier
Nerden?
Nereye?
Eylem
-- --
3 Yurtiçi Kargo 0.00 YTL 2.00 YTL
4 Yurtiçi Kargo 5.00 YTL 10.00 YTL
5 Yurtiçi Kargo 10.00 YTL 20.00 YTL
6 Yurtiçi Kargo 2.00 YTL 5.00 YTL

• 1 month later...

Benim aslında başlıktaki gibi sorunun cevabına ihtiyacım var.

Kargoyu tamamen sistemden yada ödeme basamaklarından kaldırmak istiyorum. İstiyorum ki ödeme toplamında yada Faturada kargo bedeli yer almasın. Müşteri, kapısında kargo bedelini direk kargoya ödesin.

çünkü kargo peşin alınması farklı sorunlar çıkarabilir gibi görünüyor. çünkü Mallarımız çok muhtelif.. En iyisi kargoya hiç karışmamak...

Bunun için kargoyu nasıl disable edebilirim.

saygılarımla

Aynı peoblem bende de var.. Bütün kargo firmalarını silmeme rağmen ödeme noktasına gelene kadar bir 5 YTL kargo görünüyor.. Bu olay müşteri kaçırcağını düşünerek çözene kadar siteyi tanıtmak bile istemiyorum... Daha evvelde bulunduğumuz foruma yazmıştım.. yani ben 6 ytl belirledim kargoyu +5 ytl ile ödeme noktasına gelene kadar 11 uyl görünüyor.. sonra normal olan 6 ytl ye düşüyor.. Bu da demek oluyorki tek değilmişim .. genel bir hata olabilir..

onlarıda denedim.. Yapmadığım şey kalmadı.. Örnek 0 yazınca kargo ücreti 5 ytl çıkıyor.. Yada daha ileri gidelim.. Kargoların hepsini silelim.. Yada etkisiz hale getirelim.. yine 5 ytl görünüyor.. Sorun benim için çok büyük.. sölediğim gibi siteyi tanıtmak bile istemiyorum müşteri kaçırcağından :(