Jump to content

Nasıl dil Paketi yükleyebilirim ?

drf1

Recommended Posts

Forumlardaki dil ekleme ,değiştirme konularını okudum . Çoğunda varolan dil üzerinde değişiklik yaparak Türkçeleştiriliyor. Fakat ben aynı anda ingilizce,Türkçe kullanmak istiyorum .Daha sonradan da arapça aklenecek .
Bu dil paketi yükleme olayını adım adım yazacak bir arkadaş yokmu ? Kullandığım sürüm 1.2.5
Yaptıklarımı anlatayım :
Admin panele gittim
Tools>Languages >Add new den türkçe tanımı yaptım . bayrak resmini yükledim
Bu şekilde save yaptım. Fakat ne bayrak çıktı nede tr yazısı
Default language kısmındada Türkçe görünmedi.
Sonra tr.gzip dosyasını farklı üç yerden indirdim . import etmeyi denedim -translations kısmından - .
Ondada
"archive cannot be extracted" hatası aldım . tüm yazma yetkileri var olmasını rağmen açılamadı diyor. Gzipin içinden dosyayı çıkartıp import denedim . Aynı hatayı yine aldım.
Bari dedim oluşturduğum tr dil üzerine ingilizce yi kopyalayıp onun üstünde değişiklik yapayım . Translations >copy den denedim
"a part of the data has been copied but some language files could not be found or copied"
hatasını aldım , oda olmadı .
Bunu yolu nedir ya?
Seçenekler orada dil ekle diyor .Ekliyoruz ama ortada birşey yok !
adım adım Tarif edecek bir arkadaş varmı .
Herkese iyi çalışmalar.

Tema dosyanızın içinde türkçe dili yok olabilir mi ;)
ana-dizin/tehemes/TEMANIZ/lang/ burada türkçe olacak.
Arşiv paketi hatası ile ilgili daha önce uzun uzun yamıştım arama yaparsanız bulabilirsiniz. Ama bence hiç uğraşmayın.
http://iyonhost.com/blog/prestashop-hosting/prestashop-turkce-dil-dosyasi-1-2-125/ bu adresteki dosyayı indirip FTP den atın. Gerekli açıklama sayfada yazıyor.
kolay gelsin

Teşekkürler .Aldım ve kurdum .gerekli yerlere dosyaları atmak epey zaman aldı. şu an türkçe bayrağı geldi ve tıklayabiliyorum .Ama bembeyaz boş bir sayfa geliyor ?