Jump to content
  • 0

Atrybuty produktu z ilością zerową - czy można ukryć?


mariomini86

Question

Witam,

dostosowuję swój nowy sklep oparty na prestashop 1.6.1.6. Dopiero poznaję to oprogramowanie i jestem pod ogromnym wrażeniem co do jego możliwości.

Mam obecnie pytanie co do ustawienia atrybutów produktów. Często jest tak, że jeden z atrybutów chwilowo się kończy, wtedy na ilości zerowej atrybut dalej jest do wyboru, tyle że nie można dokonać zakupu i wyświetla się komunikat o braku na magazynie.

Czy nie można zrobić tak, aby atrybut ze stanem zerowym wogóle się nie wyświetlał w liście do wyboru?

 

Można go niby za każdym razem usuwać i dodawać, ale przy ilości zerowej i automatycznym ukrywaniu byłoby o wiele prościej.

 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dzięki za odpowiedź.

Zawsze to lepiej, swoją drogą w tak fajnym oprogramowaniu nie powinno być takich uszczerbków jak to.

No ale trudno, na pewno kiedyś będzie to rozwiązane :)

 

Tak samo wydaje mi się, że nie powinno być takiego czegoś jak domyślny atrybut, bo może to doprowadzić do sprzedaży niewłaściwego towaru klientowi.

Wydaje mi się że zawsze pola wyboru powinny mieć standardowo rubrykę "Wybierz" i klient musiałby wybrać odpowiednie atrybuty, inaczej oprogramowanie nie powinno puścić zakupu.

Może jest na to jakieś rozwiązanie? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To co piszesz nie są w żadnym wypadku uszczerbki czy rzeczy niedopracowane, gdyby oprogramowanie miało spełniać wymagania wszystkich użytkowników to wymagany by był dedykowany serwer aby to wszystko udźwignąć, jeden sprzedaje meble inny ogórki, jeden hurtowo, drugi detalicznie... setki tysięcy dodatkowych opcji, a tak dostajesz dobre, sprawne i co najważniejsze darmowe narzędzie które możesz rozbudować o dodatkowe funkcjonalności czy to przez samodzielną rozbudowę kodu, czy przez instalacje dodatkowych modułów których nie brakuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Odgrzeję kotlet, bo ja chcę żeby wszytskie produkty były widoczne (nawet nie niedostępnę)

 

w Produkatch mam ustawione: Wyświetl niedostępne atrybuty produktu na stronie produktu TAK

 

Co jest nie halo, że produkty ze stanem zerowym nie wyświetlają się w sklepie?

presta 1.7

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...