Jump to content

Se poate transforma prestashop intr-un site de anunturi?


mmihai82

Recommended Posts

Se poate transforma prestashop intr-un site de anunturi?
Adica cand utilizatorul intra in cont in loc sa vada "comenzile mele" sa poata vedea "anunturile mele" si dupa ce isi face un cont sa poata posta un anunt, sa incarce poze, sa aleaga categoria in care sa apara anuntul etc.
Este prea greu de modificat? Se merita?

Link to comment
Share on other sites

Incerc sa fac un soi de portal auto cu informatii, forum, magazin online pentru piese, si pagina de anunturi. Evident ca pentru shop am folosit prestashop si as fi vrut sa folosesc tot prestashop si pentru pagina de anunturi ca sa pastrez aceeasi tema si cred ca se poate face dar nu ma descurc prea bine in php...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nu cred ca poti asimila anunturile cu comenzile. Comenzile extrag produse din stoc, in timp ce anunturile ar putea fi asimilate fie produselor, fie importurilor de stoc - introducere de produse pe stoc in ambele cazuri.

Pentru anunturi iti trebuie un sistem care permite utilizatorilor sa introduca continut. Cum au zis si colegii forumisti, forum sau CMS. Cu CMS inca mai ramane destul de configurat si modificat, cel mai simplu si mai logic ar fi cu un forum in care pui o sectiune de anunturi. De fapt, ai zis ca oricum vrei forum. Sau, varianta cea mai user-friendly si mai extensibila, faci o baza de date specializata si o interfata in tema site-ului pentru exploatarea ei.

Sanatate si virtute.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...