Jump to content

(VYŘEŠENO) Problem s Prestou o odesilanim mailu pres gmail SMTP


Skart

Recommended Posts

Ahoj,
potřeboval bych pomoct s prestashopem 1.2.5. Jsem nováček, ale víceméně celý obchod jsem dokázal nastavit a upravit jen za pomoci tohoto fóra (hlavně díky Jackrabbita:) ). Nyní mám ale problém, se kterým si nevím rady: Když zákazník dokončuje objednávku, uplně v posledním kroku, kdy kliká na "potvrzení obejdnávky", po kliku na toto tlačítko trvá cca 3 minuty, než vyskočí potvrzení o tom, že objednávka byla úspěšně přijata. Odzkoušeno ve všech možných prohlížečích i jiných PC. Problém všude identický. Platí jak pro možnost dodání na dobírku, tak i bankovním převodem. Nesetkali jste někdy náhodou s obdobným problémem? Email o přijetí objednávky je však ze systému odeslán prakticky ihned po kliknutí na potvrzení obejdnávky.

Používám původní šablonu, žádné zásadní modifikace, hosting mám soukromý u známého, čili nejsem schopen dát jméno poskytovatele, pokud to může být problém nějaké konkrétní služby, dejte prosím vedět, ověřím.

Předem moc díky za odpověď

Link to comment
Share on other sites

Nechci ti nic říkat, ale zkus si vytvořit registraci, už mi tu běží 3 minuty načítání.... takže je to jasné. Naprosto pomalej server. Zřejmě to bude chtít sáhnout do kapsy a zaplatit si nějakej kvalitní webhosting,...

Link to comment
Share on other sites

Nejsem profesional, takze opravdu tezko rici, ale zarazi me, ze jinak vsechno na tom serveru beha naprosto v poradku, bez jakekoliv prodlevy, jen tyto 2 operace trvaji takhle dlouho, neni mozny to nejak odladit? Diky

Link to comment
Share on other sites

Jak si napsal ty, opravdu těžko říci... ale jelikož je tvůj problém individuální, tak nelze hledat problém v Prestě. Prostě je problém v komunikací s databází, která pomalu zpracovává data.


Souhlas, je to jen serverem. Testoval jsem to pred casem na free hostingu, web4u.cz a onebit.cz.. free docela usel cca 15-20s, web4u.cz s onebit.cz 1-3s pro odeslani objednavky.. jinak rychlost shopu pri testovacich produktech (500ks)tak nejak stejna..
Link to comment
Share on other sites

Ahoj,
takze po chvilce jsem zpatky s malym progresem. Jakmile jsem zmenil odesilani mailu z PHP na vlastni SMTP, problem s uplnym zabrzdenim webu okamzite odpadl. Mail mam vytvoreny pres google a prirazeny ke sve domene. Problem ale je, ze nemohu to rozesilani mailu zprovoznit :( Nemate s tim nekdo zkusenost? Nevim, jestli nejaky nastaveni vyplnuju spatne. Take me trochu zarazi, ze po zadani hesla a ulozeni je pole s heslem zase prazdne, je to normalni?. Muze mi prosim nekdo zkusit poradit? dekuji

PS(na screenu je email vyplnen xxxx, jinak jej mam samozrejme vyplnen ve tvaru [email protected], ne gmail.com)

23492_gJvPjP68HKj4TwYc2Oqr_t

Link to comment
Share on other sites

To jsem zkousel hned jako uplne prvni moznost, az po te co tahle nefungovala, tak jsem googlil a nasel spravna nastaveni gmailu., kde se operuje i s sifrovanim a portem. Uz jsem zkousel snad vse a porad bez vysledku. Neni treba nastavit jeste i neco jinde v systemu prestashopu? Diky moc

Link to comment
Share on other sites

Jackrabbite je v poradku, ze po ulozeni nastaveni na zalozce email mam prazdne policko s heslem?


Jj, v pořádku.

EDIT: Není někde v nastavení gmailu nějaký povolení pro funkčnost skrze elektronické obchody apod? Spíš bych si vytvořil normál email k doméně na které to běží.
Link to comment
Share on other sites

Takze po celodennim googlenim jsem nakonec zjistil, ze presta obsahuje chybu. Pokud pouzivat gmail pro odesilani mailu a odesilani mail vam nefunguje, je treba udelat nasledujici:

V souboru tools/swift/swift/connection/SMTP.php vymente cely obsah radku 360 za nasledujici kod:

if (preg_match("/^[A-Za-z0-9-]+\\.php\$/", $file) && $file != "index.php")

Odzkouseno na verzi 1.2.5 a plne funkcni!

sifrovani nastaveno na SSL a port 465

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...