Jump to content

Czy wdrożyć 2 różne kody Google Analytics i GWT


AbiPOLAND

Recommended Posts

Witajcie kochani,

 

Jeżeli podobny temat lub post już był to przepraszam i proszę o wskazanie odpowiedniej drogi do celu:)

 

Niedługo zamierzam otworzyć sklep oparty o Preste. Chciałbym również prowadzić blog ale oparty będzie o Wordpressa. Ze sklepu o adresie "mojsklep.pl" w menu górnym będzie link do bloga, a blog ten będzie wyświetlał się pod adresem "mojsklep.pl/blog".

 

Mam wątpliwości, czy wdrażać tam osobny kod Google analytics, czy skopiować do wordpressa ten sam kod śledzący co będzie w skrypcie presty?

 

I to samo dotyczy Google Search Console planuję sklep zweryfikować za pomocą tagu GSC i dodatkowo adres z blogiem również zweryfikuję za pomocą tagu gsc abym na swoim koncie google miał dwa adresy dodane

 

mojsklep.pl

 

i

 

mojsklep.pl/blog

 

 

Czy myślicie że to dobre rozwiązanie?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

ja bym wsadzil ten sam kod - tylko dlatego poniewaz jest to fizycznie dalej ten sam adres domeny (co innego gdyby blog byl na subdomenie)

teraz analitycs jest tak rozbudowany, ze latwo mozna sprawdzic skad i dokad trafia osoba 

jedynie, w takim przypadku, bedziesz musial sie przekopywac przez wybor opcji podgladu statystyk w analitycsie jesli bedziesz prowadzil kampanie seo czy reklamowe calkiem osobno dla bloga i dla sklepu (maslo maslane ale nie wiem jak prosciej to napisac) 

Link to comment
Share on other sites

hmmm ale adres "mojsklep.pl/blog" to już tylko i wyłącznie skrypt wordpressa więc i tam strona główna i sekcja header są całkiem inne niż presty. Myślę że dodam w gsc po prostu 2 adresy:

 

mojsklep.pl - oczywiscie z uwzględnieniem https i wersją z www lub bez www oraz,

 

mojsklep.pl/blog - i tu bedzie inny kod weryfikacyjny gsc

 

Jeżeli mi nie wyjdzie takie rozwiązanie i nie bede miałsensownych danych w search analytics, będę próbował inaczej.

 

Dziękuję za Twoje opinie i odpowiedzi

Pozdrawiam serdecznie

Edited by AbiPOLAND (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...