Jump to content

Aktualizacja zamówienia - nie można ustawić dostarczone


mudol

Recommended Posts

Mam taki problem z niektórymi zamówieniami, na liście ogólnej pojawia się status "dostarczone", jednak po wejściu do zamówienia jest "przygotowanie w toku", przy próbie zmiany na dostarczone, ta opcja jest niedostępna (szara), mogę przez phpmyadmin dodać status ale to nie rozwiązuje problemu. W jaki sposób presta ustala, który status jest dostępny do zmiany a który nie? Okazuje się też że klientka nie dostała powiadomienia mailowego ze statusem dostarczonym.

presta 1.6.1.0

 

post-782917-0-01095000-1467181064_thumb.jpg

post-782917-0-38074600-1467181065_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Status dostarczone domyślnie nie wysyła żadnego maila.

Obstawiam, że masowo zmieniasz statusy na liście dla wielu zamówień jednocześnie i coś się wtedy przy niektórych sypie (może przez jakiś cache a może serwer nie wyrabia), a w efekcie do bazy zapisują się szczątkowe dane (inny status na liście zamówień a inny po wejściu w zamówienie).

Link to comment
Share on other sites

U bukmachera nie graj ;) Nie ,nie jest nic masowe robione, chyba nawet standardowo nie ma takiej opcji? W bazie danych był tylko jeden zapisany status od tego zamówienia, nadal nie mam pojęcia dlaczego ten status jest na szaro na liście do wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Wiem i nie gram ;)

Na liście zamówień (i nie tylko) można zaznaczyć kilka pozycji i na dole strony wybrać "działania masowe" ;)

Miałem kiedyś takie zawirowania właśnie przy działaniach masowych i chyba miałem wtedy włączony memcache albo cache plików jeśli dobrze pamiętam.

Spróbuj ewentualnie wyczyścić cache w wydajności (i w przeglądarce ewentualnie też włącznie z ciastkami) - może to pomoże (na szaro jest zazwyczaj aktualnie ustawiony status zamówienia).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...