Jump to content

Salt peste pasul de alegere modul de plata PS 1.6


baseq

Recommended Posts

Buna ziua,

 

In shop-ul meu, la checkout, as vrea sa sar peste pasul in care iti alegi modalitatea de plata, adica de la alegere carrier direct la pagina de validare a platii (adica direct la pagina de validare COD - validation.tpl sau chiar la pagina de confirmare - confirmation.tpl de la acest modul). Doresc acest lucru pentru ca nu am decat modulul de COD activat si vreau sa scap de pasul in care pun utilizatorul sa aleaga singura modalitate de plata.

 

Va multumesc anticipat pentru ajutor.

Link to comment
Share on other sites

este un pic mai greu de facut ceea ce spui tu.

si asta pentru ca actiunile sunt in module diferite

 

la curierat ce modul folosesti, ce modalitati de livrare folosesti si cate sunt?

 

te-ar ajuta daca in loc de 2 pasi la COD sa fie doar unul?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspunsul rapid. Folosesc 2 modalitati de livrare: ridicare din magazin si livrare la adresa.

Am reusit ieri seara sa sar peste pasul de alegere modalitate de plata, direct la pagina de validare (am modificat action-ul form-ului din order-carrier.tpl sa duca direct la pagina de validare a modulului COD), e aproape bine.

Am observat de asemenea ca controller-ul validation.php are in metoda postProcess() o verificare dupa confirm, intrebarea este daca scot aceasta verificare, face corect redirect-ul spre pagina de confirm sau o sa am probleme si mai mari.

Imi cer scuze daca nu sunt coerent, dar m-am apucat de PS in urma cu 2 saptamani...

 

Multumesc anticipat pentru raspuns. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...