Jump to content

Uciekający kursor w polu nazwa w back office


major1984

Recommended Posts

Dzień dobry mam następujący problem w back office(prestashop 1.6.0.11)

W katalog/produkty/informacja w polu nazwa kursor zawsze po wpisaniu jednego znaku przeskakuje mi na koniec zdania.

Mały problem ale trochę uciążliwy przy edycji nazwy lepiej kopiować np. z notatnika niż poprawiać coś w środku zdania.

 

Z góry dziekuje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W 1.6.1.6 nie ma takiego efektu.

Mimo że masz starą dziurawą wersję presty, to jednak stawiał bym na jakiś ulepszaczo-polepszacz zainstalowany w Twojej przeglądarce w formie wtyczki, albo od jakiegoś modułu ładuje się jakiś wynalazek w javascripcie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli modyfikowano pliki systemowe, to zobaczysz to w:

Zaawansowane -> Informacje konfiguracyjne - Lista zmienionych plików

Pewnie jakiś js jest zmodyfikowany.

Jeśli ta modyfikacja jest wprowadzana przez jakiś moduł to jest on przypięty do hooka:

displayBackOfficeFooter lub displayBackOfficeHeader

 

A żeby zwiększyć fonty tego inputa z nazwą produktu, to nie trzeba jakichś cudów wymyślać.

Wystarczy, że do /KATALOG_ADMINA/themes/default/css/overrides.css

dodasz:

input#name_1 {font-size:16px}
input#name_2 {font-size:16px}
input#name_3 {font-size:16px}
 

W zależności ile masz języków w sklepie, tyle name_xx.

Link to comment
Share on other sites

Źle to opisałem jeśli chodzi o powiększanie liter nie chodziło mi o powiększenie czcionki tylko o zmianę na duże literki drukowane, pisze w polu nazwa małymi literkami a literki automatycznie się powiększają. Raczej to nie jest żaden moduł dodatkowy tylko zmiana w pliku

Link to comment
Share on other sites

A w jakim pliku tego szukać?

KATALOG_ADMINA/themes/default/css/overrides.css w tym pliku mam tylko taką informację:

/* This stylesheet should be used to add your custom styles to the back-office without using the Sass sources. It will be loaded after all the default styles.
You should NOT edit any other exisiting back-office CSS file manually: they are generated by the Sass preprocessor: http://www.sass-lang.com/ . */

Link to comment
Share on other sites

Być może to to przeglądarka wciska na siłę podpowiedzi po ostatnich uzupełnieniach danego pola. W Chromie zanotowałem taki bug i faktycznie, jak pokaże się lista podpowiedzi uzupełniających pole - nie sposób zmienić zawartość pola bez wklejenia nowej wartości lub napisania od nowa.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej zrób aktualizację presty, bo te Twoje modyfikacje to same buble.

wersja 1.6.0.11 to też był bubel, z wersji zero to tylko 1.6.0.14 jeśli już.

A celem tej modyfikacji było zapewne to, że na zapleczu nazwę produktu wpisujesz byle jak, a na froncie są zawsze duże litery.

To wystarczy do global.css dodać:

[itemprop=name] {
  text-transform: uppercase;
}

I już masz załatwiony temat nazwy produktu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...