Jump to content

Menu - brak tłumaczenia


trio12

Recommended Posts

Witam,

Zaczynam 'przygodę' z Presta i w szablonie dodałem kilka dodatkowych linków z CMS "na sztywno" na samej górze sklepu (nad standardowym blokiem Menu)  w pliku header.tpl w postaci:

...
<a href="{$link->getCMSLink('3')|escape:'html'}">{l s='Regulamin' mod='blockCMS'}</a>

Linki wyświetlane są prawidłowo :)

 

Problem pojawia się, gdy dodam wersje językowe w sklepie - linki pozostają jednak w wersji oryginalnej, czyli PL.

Oczywiście dodałem tłumaczenie w 'modules->blockCMS->translations->pl.php' w postaci MD5:

...
$_MODULE['<{blockcms}prestashop>blockcms_e9638e5ca020590645449b7df00d40c9'] = 'Regulamin';

W plikach 'en.php', 'ru.php' również dodałem odpowiednie tłumaczenie po ".......="

 

Próbowałem też w folderze 'szablon->modules->blockCMS->translations" dodać tłumaczenie w w/w sposób.

 

 

Niestety, przy zmianie wersji językowej w sklepie na inną niż polska wciąż mam linki po polsku(!)

 

Jak to można naprawić ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie,

Niestety nie działa, próbowałem różnych metod w 'themes->szablon->lang->en.php':

$_LANG['e9638e5ca020590645449b7df00d40c9'] = 'Rules';

Poprawna wersja

$_LANG['gdziewyswietlać_md5kod'] = 'Tłumaczenie';

nie działa. Próbowałem też dać $_LANG['shopping-cart_.... i na tej stronie sprawdzam - też nie działa tłumaczenie :(

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłeś jeden podstawowy błąd dodając link, otóż dodając teksty do plików szablonu powinny one wyglądać tak: {l s='TEKST'}, natomiast dodając teksty do plików modułu powinny one wyglądać tak: {l s='TEKST' mod='NAZWA_MODUŁU'}.

Jak usuniesz z pliku header.tpl mod='blockCMS' to będziesz mógł zmienić tłumaczenie tego linku bezpośrednio w panelu presty więc nie grzebiesz w plikach tłumaczeń.

Link to comment
Share on other sites

Wolę 'grzebać' w plikach tłumaczeń, bo mam 'limity' (suhosin.post.max_vars).....

 

W identyczny sposób dodałem kilka linijek do 'koszyka' i działa dobrze we wszystkich wersjach językowych:)

$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_e9085fc96671955e40b94272c31ccaa0'] = 'Moja przykładowa treść';

Ale 3 linki w nagłówku nie mogę nijak przetłumaczyć w plikach: dot. plików modułów oraz plików ogólnych w szablonie ($_lang)

 

 

Można to jakoś przetłumaczyć w plikach ?

Link to comment
Share on other sites

Nie napisałeś jaki masz limit ale wystarczy w php.ini dać:

 

suhosin.post.max_vars=6000

suhosin.request.max_vars=6000

 

oczywiście to 6000 ustawiasz jako wartość wyższą niż ta w komunikacie.

 

Ręcznie możesz to zrobić tak:

 

$_MODULE['<{module_name}prestashop>module_template_c9cc8cce247e49bae79f15173ce97354] = 'Polski tekst';

 

Kolor zielony to nazwa modułu.

Kolor czerwony to nazwa pliku szablonu w którym jest tekst do tłumaczenia.

Kolor niebieski to oryginalny tekst zahashowany md5.

Na końcu masz tekst przetłumaczony.

Edited by endriu107 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...