Jump to content

Google İlk Sayfa ??

ttyt

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar presta shop scriptli bir site kuruyorum ben bu sitenin googleda ön sıralarda çıkması için ne yapmalıyım neye dikkat etmeliyim.
PageRank önemlimi bu konuda reklam versem bir + sı olurmu ??

şimdiden teşekkürler.

Google artık pagerank ile ilgili herhangi bir hesaplama yapmıyor. Bu konuda resmi açıklama yaotı. Zaten artık arama sonuçlarında PR etkisini olmadığını da açıklmıştı.
Eğer başka sitelerden gereksiz backlinkler alırsanız zaten sandbox durumu oluşuyor. Türkiyede bundan 5 yıl önce insanlar milyarlara link satıyordu, şu anda hiçbir değeri yok.
Prestashop'a gelince; bence en iyi SEO performansını hiç dokunmayınca kendisi yapıyor. Arama motoru uyumlu linkleri açlıştırın. Meta anahtar kelimelerinizi girmenize gerek yok. Bunun yerine kayış (tag) bölümünü doldurun. Artık keywordlar değil sayfa ilişkileri önemli.

Bunlar Google tarafından resmi olarak açıklanmasına rağmen yurdum insanının tınlamadığı bilgileridir.
1-) meta keywords (anahtar kelimeler) arama sonuçlarını pozitif etkilemez. Gereksiz ve yanıltıcı olursa negatif etkileyebilir. Oluşturmamak bu riske hiç girmemektir. arama sonuçlarında etkisi yokdenecek kadar azdır.
2-) PageRank artık sonuç sıralamasında kullanımıyor (2009 hazirandan bu yana) yani hiçbir önemi yok
3-) Daha önce işleme alınmayan yeni bir parametre Sayfa Sayısı artık arama sonuçlarını etkiliyor.
4-) backlink sayısı arama sonuçlarını değil indexleme periodunu etkiliyor.
2011 haziran ayında Pagerank sistemi tamamen kaldırılıyor.

• Like 1

• 5 months later...

Pagerank hususunda size katilmiyorum. Cünkü pagerank son güncellemeden önce yani nisan ayinda sitem pr3 idi. güncelleme sonunda pr 2 ye düstü ve buna bagli olarakaramalarda ilk 1-2 sayfadan 13-14 sayfaya geriledim. pr3 iken siteme girislerden memnundum. Tabiki site girisleri nekadar cok olursa satis oranimda o miktarda artiyordu. pr2 ye düstükten sonra ziyaretci sayimda, satisimda belirgin oranda düstü. Ancak dikkatimi ceken bir husus oldu. pr3 iken hic bir siteye link vermis degildim. birtakim sitelere link vermeye basladim ve güncelleme sonunda pr de düsüs oldu.Yani link vermekte pek cözüm olmuyor bazen. Simdi keske hic kurcalamasaydim diyorum. Hernekadar pr2 ise pr degeri 4 gösteriyor analizlerde. Bence en dogru olan siteyi sik sik güncelleyip özgün hale getrmek. bu sekildeki sitler google ödüllendirecektir zaten. pr degerinin yüksek olmasinin cok önemi var bence. mesela bayim olan solarzellen-shop.de sitesinin benden siparisi aylik 10.000€ civari. yani adam müthis satiyor. Bence shop sitelere forumda eklenmeli. ilk siralarda olmak icin domain yasi yüksek olmali. Yani google kideme göre degerlendiriyor. Yani yeni acilmis sitelerin ilk siralara cikma sansi cok ama cok zayif. Meta taglar düzgün ve abartilmamis olmali. anahtar kelimeler nekadar az olursa okadar ön sayfalarda yer almak mümkün.
Bukadar özetleyebiliyorum. Selamlar

• 1 year later...
  • 2 weeks later...