Jump to content

Update la 1.6.1.5


Recommended Posts

Salutare.

Am efectuat update la 1.6.1.5 prin 1-click-update, cu succes zic eu, in sensul ca ma pot loga in back-office, si produsele arata ca inainte de update.

 

Daca insa fac click pe "my shop", imi apare error 500. Am inlocuit tema "default-bootstrap 1.0" cu "newfangled" si nu mai apare error 500, in schimb site-ul arata ca dracu', zici ca e o pagina in word cu niste link-uri pe ea, si cu niste poze pe sub linkuri; daca vreti, va pun niste print screen-uri. Daca revin la default, iar error 500.

 

Magazinul nu e live. Versiunea anterioara era 1.5.7 sau ceva de genu asta, nu mai tin minte exact.

 

SERVER INFORMATION

Server information: Linux #1 SMP Wed Mar 11 22:03:14 UTC 2015 x86_64

Server software version: Apache/2.2.31 (Unix) mod_ssl/2.2.31 OpenSSL/1.0.1e-fips mod_mono/2.6.3 mod_jk/1.2.37 mod_bwlimited/1.4

PHP version: 5.4.45

Memory limit: 64M

Max execution time: 30

 

 

DATABASE INFORMATION

MySQL version: 5.6.30

MySQL server: localhost

MySQL name: eurogr_presta

MySQL user: eurogr_presta

Tables prefix: ps_

MySQL engine: InnoDB

MySQL driver: DbPDO

 

 

CHECK YOUR CONFIGURATION

Required parameters: OK

Optional parameters: OK

 

 

LIST OF CHANGED FILES
Changed/missing files have been detected.
Updated files (2)
  • admineuro/autoupgrade/index.php
  • admineuro/autoupgrade/backup/index.php

 

Link to comment
Share on other sites

orice lucru gratis isi merita banii.

dar nu te astepta sa faca minuni.

 

daca afacerea ta online nu-si permite o cheltuiala de 50eur atunci problema trebuie cautata in alta parte.

temele serioase si cu istoric nu fac probleme.

 

la temele moderne Memory limit: 64M este prea putin, de preferat este sa ai 256M

Max execution time: 30 este destul de putin (recunosc faptul ca-mi place setarea asta dar habar n-am ce configuratie de server folosesti si care este incarcarea lui) presta recomanda 600 eu personal as pune 300

 

"site-ul arata ca dracu'" este o parere subiectiva, atata vreme cat nu pui si poze si nu ne spui cum ar fi trebuit sa arate e ca si cum ai incerca sa faci o operatie pe creier cu lumina stinsa si fara niciun aparat de asistenta.

:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Intervin si eu cu o intrebare:

 

""la temele moderne Memory limit: 64M este prea putin, de preferat este sa ai 256M

Max execution time: 30 este destul de putin (recunosc faptul ca-mi place setarea asta dar habar n-am ce configuratie de server folosesti si care este incarcarea lui) presta recomanda 600 eu personal as pune 300""

 

aceste setari au legatura directa cu viteza site-ului?? si de unde se pot modifica??

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

am revenit la subiectul topicului :) sa va spun rezolvarea problemei mele: stergere completa presta si instalare "de la zero" versiunea 1.6.1.5

acum ma confrunt cu o alta problema, dar pe care o aduc in discutie pe un alt thread, ca sa nu facem o super-varza aici

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...