Jump to content

Kargo Sadece Kargo Seçiminde Gözüksün [Çözüldü]

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Ürünlerim fiyat + kdv olarak çıkıyor.İlk satın alma ekranında hemen + kargo ekleniyor.Sepete ekler eklemez kargoda ekleniyor.Sonra özet ekranı çıkıyor KDV + kargolu fiyat.Oturum aç,adres seç dedikten sonra kargo seç ekranı geliyor yine kargo fiyatı.Sonraki ekranda,en baştaki özet ekranı geliyor.Yani işlem uzun ve saçma ilerliyor bu şekilde.Fotoğrafları sırası ile paylaştım.

Ben istiyorumki: Özet gelsin + kdv,Sonra oturum aç,adres ekle ve sonra kargo seç,kargo fiyatı o ekranda eklensin.Yani sepete ekler eklemez kargo gözükmesin sonra yine kargo seçmek zorunda kalıyorlar saçma oluyor.2 kargo üst üstü eklenecek gibi.Bunun nasıl istediğim gibi yaparım acaba?Yani kargo sadece kargo seçme ekranında gelsin,ondan sonraki ödeme sayfasında eklensin.Teşekkürler.

post-1227839-0-64250600-1464937187_thumb.png

post-1227839-0-71751300-1464937189_thumb.png

post-1227839-0-57784300-1464937193_thumb.png

post-1227839-0-42514700-1464937195_thumb.png

Edited by bizarif (see edit history)

Şahin beyin tavsiye ettiği http://eraseunaventa.com/free-download-easy-checkout-for-prestashop/ tercih ederim. Gayet güzel çalışıyor. Denedim ve İndirmek için 5 gününüz var. Yalnız bunu  bir modül olarak düşünmeyin 5 dosyadan oluşmakta . Sizin yapmanız gereken thema klasöründeki dosyaları bu dosyalar ile değiştirmeniz. Kesinlikle güzel bir çalışma.

Şahin beye paylaşımından dolayı teşekkür ederiz.

Siteye üyelik  isteniyor. Üye olduğunuz zaman size mail gelecek. Burdan link le indirme kısmına gidiyorsunuz. Bu işlemden sonra yapamazsanız size ben yardımcı olurum. Buraya yüklemem kişilerin emeklerine saygısızlık olur. Dediğim gibi üyelik işleminden sonra başaramazsanız ben size yardımcı olmaya çalışırım.

Sıkıştırılmış dosyaları açıp ftp den themes kılasöründeki dosyalarla yer değiştiriyorsunuz. Yüklemeden önce temanız daki  aynı olan dosyaların isimlerinin sonuna XX işareti koyarak yedeklerseniz sorun olduğu zaman geri dönüş şansınız olur. Bu uygulama default tema için geçerli diye yazmışlar. Farklı temalarda denedim çalışıyor.

Merhaba

Sitenizde 1 adım sipariş seçeneğini aktif etmişsiniz birde ön bellek temizliğini yaparsanız sanırım düzelir.

Ön bellek (cache) temizlemesi yaptınızmı. Birde dosyaları şu an kullandığınız temanın klasörüne koymanız gerekiyor.

y4LgrN.jpg

Ürünü ilk tıkladığımızda hemen + kargo lu fiyatını gösteriyor.Bunu nasıl düzenleriz acaba? Kargo sonraki ekranda gelsin istiyorum.30 Tl olan bir ürün kargo ile hemen 37.75 Tl oluyor.Müşteri ister istemez sepetten kaçıyor.İlk sepete ekle ekranında bu gözüksün istemiyorum.Bunu yapamıyormuyuz acaba? En son aşkın beyin verdiği değişiklite ödeme tek sayfaya düşüyor ama yine benim istediğim şey olmuyor.Kargo ücreti hemen satın al deyince değil de,kargo seçimi ekranında gelsin istiyorum.

Merhaba

Bu istediğinizi yapabilirsiniz.

Kargo tanımlamalarında ziyaretçiye görün seçeneğini kaldırarak. Bu şekilde yaparsanız ziyaretçilere sepette ücretsiz kargo yazısı çıkar. Eğer bu yazı görünmesin istiyorsanız

blockcart.tpl de kod değişikliği yapmanız gerekiyor.

Burada https://www.prestashop.com/forums/topic/481052-solved-cart-blockcarttpl-hide-shipping-and-show-total-price-without-shipping/  paylaşılan kod değişimini kullanabilirsiniz. Unutmayın önce değiştireceğiniz php ve tpl dosyalarının yedeğini alınız.

Hi,

this thread is a bit old but i managed to remove shipping cost in blockcart doing the following changes :

In blockcart.php :

Replace this : $totalToPay = $params['cart']->getOrderTotal($useTax);
With this       : $totalToPay = $params['cart']->getOrderTotal($useTax, Cart::BOTH_WITHOUT_SHIPPING);

And this one : $totalToPayWithoutTaxes = $params['cart']->getOrderTotal(false);
With this       : $totalToPayWithoutTaxes = $params['cart']->getOrderTotal(false, Cart::BOTH_WITHOUT_SHIPPING);

The last statement is right under the first one in the condition.

And in blockcart.tpl, comment out this block:

<div class="cart-prices-line first-line">
<span class="price cart_block_shipping_cost ajax_cart_shipping_cost{if !($page_name == 'order-opc') && $shipping_cost_float == 0 && (!isset($cart->id_address_delivery) || !$cart->id_address_delivery)} unvisible{/if}">
{if $shipping_cost_float == 0}
{if !($page_name == 'order-opc') && (!isset($cart->id_address_delivery) || !$cart->id_address_delivery)}{l s='To be determined' mod='blockcart'}{else}{l s='Free shipping!' mod='blockcart'}{/if}
{else}
{$shipping_cost}
{/if}
</span>
<span{if !($page_name == 'order-opc') && $shipping_cost_float == 0 && (!isset($cart->id_address_delivery) || !$cart->id_address_delivery)} class="unvisible"{/if}>
{l s='Shipping' mod='blockcart'}
</span>
</div>

That's all to get the shipping cost removed from display and taxes well calculated without shipping cost.

PS : Only tested with PS 1.6.0.14

iyi çalışmalar bol kazançlar dilerim.

Edited by askinjew (see edit history)

Teşekkür ederim. Sanırım sorunuza çözüm buldunuz rica etsek konu başlığını [Çözüldü] olarak işaretleyebilirmisiniz. Böylece sizin gibi sorunu olan arkadaşlar da çözümünüzden yararlanabilirler. İyi akşamlar dilerim.