Jump to content
  • 0

problem z konfiguracją podatków w produkcie - wiele krai


p2300

Question

Witam

Jestem tu nowy i ogólnie dopiero zaczynam z presta.

 

Robię sklep ze sprzedażą na Europę. Ogarnąłem kraje. Mam strefy. Wysyłki poustawiane (trochę lipa bo trzeba robić dla każdego kraju osobne z innym podatkiem).

 

No i teraz mam problem z produktami. Jeden produkt pozwala wybrać jedną regułę podatku. Czyli np 23%.

Nie mam pojęcia jak to ustawić żeby np klient z polski miał stawkę 23% a taki z innego kraju 4% czy ile tam dany kraj ma.

 

Proszę o podpowiedź jak to ustawić.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Podatek masz mieć ustawiony według kraju z którego sprzedajesz i według obowiązujących w nim przepisów.

Nie tak do końca.

Jeśli sprzedajemy produkty wirtualne, to podatek kraju nabycia.

Do tego celu zrobiono w preście moduł "eurovatgenerator".

Opis: Ułatwia dostosowanie zgodne z nowymi europejskimi przepisami VAT dla produktów wirtualnych.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ktoś mi już wytłumaczył że ta opcja w produkcie to tylko dla ciebie żeby obliczyć brutto a podatki to się dla krai ustawia :).

W instrukcji namieszali i to pominęli bo niby oczywiste :P.

 

Teraz mam jeszcze pytanie skąd wziąć listę podatków wg kraju dla europy. Jest na wikipedii ale tam każdy wpisuje co chce i stawki mogą być teraz inne.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ktoś mi już wytłumaczył że ta opcja w produkcie to tylko dla ciebie żeby obliczyć brutto a podatki to się dla krai ustawia :).

W instrukcji namieszali i to pominęli bo niby oczywiste :P.

 

Teraz mam jeszcze pytanie skąd wziąć listę podatków wg kraju dla europy. Jest na wikipedii ale tam każdy wpisuje co chce i stawki mogą być teraz inne.

 

Ktoś ci niezłych głupot nawciskał.

Jak ktoś z Mongolii coś od ciebie kupi to chcesz mu mongolski podatek naliczyć?

Chcesz w preście zdefiniować kilka tysięcy podatków od Afganistanu po Zjednoczone Emiraty Arabskie?

 

Jeśli zainstalowałeś prestę w wersji polskiej, to podatki nie wymagają ŻADNEJ konfiguracji.

Teraz to tam głupot nasadziłeś w tych podatkach :(

Wykasuj je wszystkie i w Lokalizacja -> Importuj paczkę lokalizacyjną wybierz Polskę zaznacz Podatki i zaimportuj.

 

Jeśli sprzedajesz standardowe towary, to walisz im wszystkim 23% VAT niezależnie czy klient jest z Polski, Niemiec czy z Papui Nowej Gwinei. I Tyle w temacie podatków.

 

Są tylko dwa wyjątki w UE, sprzedaż towarów wirtualnych (na przykład programy, podatek kraju nabycia) i wewnątrzwspólnotowe nabycie (dotyczy firm mających europejski numer VAT, podatek VAT 0%).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyli mam źle.

Ja zaimportowałem kraje europy żeby dodać języki i te podatki były w paczkach. Myślałem że to trzeba ustawiać dla krai po kolei. Nic jeszcze nie zmieniałem w podatkach ale mogło samo zmienić.

 

No to teraz mam problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Żaden problem.

Wchodzisz w podatki i na dole masz taki magiczny guzik p.t. "Działania masowe".

1. Zaznacz wszystko.

2. Usuń zaznaczone.

I zaimportuj podatki tylko dla Polski w Lokalizacji.

 

A po co importowałeś wszystkie języki europejskie?

Chcesz np. wszystkie produkty opisywać we wszystkich językach Europy???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...